Emotívne VIDEO legendy boxu: Definitívny koniec! Rukavice vešiam na klinec

Manny PacquiaoManny Pacquiao Zdroj: TASR/AP/John Locher

MANILA - Filipínsky profesionálny boxer Manny Pacquiao oznámil vo veku 42 rokov koniec kariéry. Pred desiatimi dňami informoval o svojej kandidatúru v prezidentských voľbách, ktoré sa na Filipínach uskutočnia v roku 2022.

Boxer, ktorý ako jediný vyhral tituly majstra sveta v ôsmich rôznych váhových kategóriách, sa chce sústrediť práve na dráhu politika. Rozhodnutie oznámil v emotívnom 14-minútovom videu na sociálnych sieťach. "Rukavice vešiam na klinec. Chcem sa poďakovať celému svetu, najmä filipínskemu ľudu, za podporu počas mojej kariéry. Dovidenia box. Je pre mňa ťažké prijať fakt, že je koniec," citovala agentúra AP muža, ktorý má za sebou skvelú boxerskú kariéru. Na konte má 62 víťazstiev (39 KO), 8 prehier a 2 remízy. Koncom augusta sa neúspešne pokúsil opätovne získať titul organizácie WBA vo welterovej hmotnostnej kategórii, v Las Vegas na body prehral s Kubáncom Yordenisom Ugasom.

Pacquiao vstúpil do politiky v roku 2010 ako kongresman v dolnej komore filipínskeho parlamentu, v súčasnosti je senátor v hornej komore. V rodnej krajine sa teší veľkej popularite. Do prezidentských volieb ho nominovala politická frakcia vo vládnucej strane PDP-Laban (Filipínska demokratická strana - Ľudová moc). V tomto politickom subjekte, do ktorého patrí aj súčasný prezident Rodrigo Duterte, panujú značné názorové nezhody.

Viac o téme: Manny Pacquiao
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy