VIDEO Slavia so striedajúcim Schranzom padla na ihrisku Feyenoordu, Kane hetrikom zostrelil Muru

Dani de Wit oslavuje víťazný gól Alkmaaru proti JabloncuDani de Wit oslavuje víťazný gól Alkmaaru proti Jabloncu Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Futbalisti českého Jablonca prehrali vo štvrtkovom zápase D-skupiny Európskej konferenčnej ligy na ihrisku holandského Alkmaaru 0:1.

V ich drese odohral 85 minút slovenský stredopoliar Jakub Považanec. Premožiteľ MŠK Žilina v play off je po dvoch kolách na 2. mieste tabuľky so ziskom troch bodov. Vedie Alkmaar so štyrmi.

V konfrontácii s holandským protivníkom sa nedarilo ani druhému českému zástupcovi. Slavia Praha podľahla Feyenoordu Rotterdam 1:2 a zostala na troch bodoch. Od 69. minúty nastúpil za "zošívaných" Ivan Schranz.

Hetrik Kanea

Tottenham Hotspur deklasoval slovinského debutanta v skupinovej fáze NŠ Mura 5:1. Hetrikom sa blysol Harry Kane, ktorý prišiel na trávnik po zmene strán. Anglický tím je so 4 bodmi na čele G-skupiny o skóre pred Stade Rennes.

AS Rím potvrdil rolu papierového favorita a z Ukrajiny si vezie výhru 3:0 nad Zorjou Luhansk. Skóre otvoril v 7. minúte Stephan El Shaarawy, po zmene strán spečatili triumf "giallorossi" anglickí legionári Chris Smalling a Tammy Abraham. Tím Joseho Mourinha je so 6 bodmi lídrom C-skupiny.

Duel B-skupiny medzi KAA Gent a Anorthosisom Famagusta (2:0) viedol z pozície hlavného rozhodcu Slovák Filip Glova.

A-skupina:

LASK Linz - Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:0)
Góly: 10. Horvath - 88. Khalaila

Alaškert FC - HJK Helsinki 2:4 (1:1)
Góly: 24. Embalo, 90.+3 Glišič - 8. Ri. Riski, 57. Valenčič, 64. Ro. Riski, 90.+4 Olusanya, ČK: 36. Grigorjan (Alaškert)

B-skupina:

Partizan Belehrad - Flora Tallinn 2:0 (2:0)
Góly: 20. a 42. Markovič

KAA Gent - Anorthosis Famagusta 2:0 (1:0)
Góly: 28. Korrea (vlastný), 81. Kums. Rozhodoval: Filip GLOVA (SR)

E-skupina:

Feyenoord Rotterdam - Slavia Praha 2:1 (2:0)
Góly: 14. Kökcü, 24. Linssen - 63. Holeš
/I. Schranz (Slavia) hral od 69. minúty/

1. FC Union Berlín - Maccabi Haifa 3:0 (1:0)
Góly: 34. Voglsammer, 48. Behrens, 76. Awoniyi

F-skupina:

FC Kodaň - Lincoln Red Imps 3:1 (2:1)
Góly: 4. Diks, 45.+2 Wind (z 11 m), 52. Stage - 33. Rosa

G-skupina:

Vitesse Arnhem - Stade Rennes 1:2 (1:0)
Góly: 30. Wittek - 54. Guirassy (z 11 m), 70. Sulemana, ČK: 73. Bade (Rennes)
/M. Bero (Arnhem) odohral celý zápas + ŽK/

Tottenham Hotspur - NŠ Mura 5:1 (2:0)
Góly: 68., 76. a 88. Kane, 3. Alli (z 11 m), 8. Lo Celso - 53. Kous

H-skupina:

Omonia Nikózia - FK Karabach 1:4 (1:0)
Góly: 40. Lecjaks - 52. a 90.+4 Kady, 73. Šejdajev, 79. Medvedev (z 11 m)
/T. Hubočan odohral celý zápas, M. Ďuriš (obaja Omonia) bol na lavičke náhradníkov/

FC Bazilej - Kajrat Almaty 4:2 (3:0)
Góly: 22. a 40. Lang, 16. Arthur, 49. Ndoye - 66. Kante, 68. Alves (z 11 m)

Viac o téme: AS Rím Jakub Považanec Jablonec AZ Alkmaar