Slovenský reprezentant bojuje o titul majstra sveta: Salkazanov postúpil do finále

Slovenský zápasník Tajmuraz SalkazanovSlovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov Zdroj: TASR/AP/Anvar Ilyasov

OSLO - Slovenský voľnoštýliar Tajmuraz Salkazanov získa na majstrovstvách sveta v zápasení v Osle minimálne striebornú medailu. V sobotňajšom semifinále hmotnostnej kategórie do 74 kilogramov zdolal Gruzínca Avtandila Kentčadzeho 5:0 na body.

Úradujúci majster Európy si na úvod šampionátu v nórskej metropole poradil s Bulharom Alim Pašom Umarpašajevom 3:0 a vo štvrťfinále zdolal na body aj Rusa Timura Bižojeva. Vo finále bude v nedeľu vo finálovom bloku od 18.00 SELČ bojovať o zlato s Američanom Kyleom Dakeom.

Salkazanov už v roku 2019 získal bronz na MS 2019 v Nursultane, kde ešte štartoval v neolympijskej kategórii do 79 kg. Ešte v mládežníckom období dokázal vybojovať zlato na svetovom šampionáte do 23 rokov.

Boris Makojev prehral v prvom zápase v kategórii do 86 kg s Američanom Davidom Taylorom na technickú prevahu (0:11). Jeho premožiteľ však postúpil do finále a potiahol slovenského reprezentanta do repasáže. V nej sa v nedeľu dopoludnia predstaví proti Achmedovi Ajbujevovi z Francúzska. Víťaz nastúpi v súboji o bronz proti Abubakrovi Abakarovovi z Azerbajdžanu.

Viac o téme: Zápasenie Tajmuraz Salkazanov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy