Takto sa trestá rasizmus! Nespratného fanúšika odsúdili: Za urážky futbalistov dostal takýto trest

Marcus RashfordMarcus Rashford Zdroj: SITA/AP/John Sibley

LONDÝN - Päťdesiatročný fanúšik dostal podmienečný trest odňatia slobody za rasistické urážky tria anglických futbalových reprezentantov Marcusa Rashforda, Jadona Sancha a Bukayoa Saku po finálovej prehre s Talianskom na EURO 2020.

Otec troch detí poslal v podnapitom stave na fejsbúk video, v ktorom použil dve rasistické urážky. Súd vo Folkestone ho uznal vinným, že na sociálnej sieti zverejnil správu, ktorá bola hrubo urážlivá alebo neslušná a mala obscénny charakter. Vymeral mu trest 50 dní odňatia slobody s podmienečným odkladom na rok a 200 hodín verejnoprospešných prác. Musí navyše zaplatiť aj súdne trovy.

K činu sa priznal, po súde sa ospravedlňoval

Obhajca obvineného fasádnika Bradforda Prettyho uznal nevhodnosť videa a žiadal miernejší trest, keďže jeho klient sa k činu priznal. Spáchal ho údajne "silne intoxikovaný alkoholom", vypil predtým údajne 15 alebo 16 plechoviek piva.

Rashford, Sancho a Saka vo finálovom rosztrele z bieleho bodu vo Wembley nepremenili svoje pokusy a Anglicko prehralo v boji o titul európskeho šampióna s Talianskom.

Viac o téme: EURO Marcus Rashford Jadon Sancho Bukayo Saka Bradford Pretty
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy