Prvé mená odhalené: Hviezdy NHL sa pokúsia priniesť zlato späť do USA

Patrick Kane so spoluhráčmi oslavuje jeden zo svojich gólovPatrick Kane so spoluhráčmi oslavuje jeden zo svojich gólov Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

NEW YORK - Vedenie hokejovej reprezentácie USA nominovalo na budúcoročné zimné olympijské hry v Pekingu trojicu Patrick Kane, Auston Matthews a Seth Jones.

Krídelník Kane a obranca Jones pôsobia v Chicagu Blackhawks, ktoré vedie Stan Bowman. Ten je zároveň aj generálny manažér olympijského tímu USA. Center Matthews je líder Toronta Maple Leafs. "Patrick, Auston a Seth odrážajú vysokú úroveň hráčov, ktorí budú tvoriť našu konečnú nomináciu. Pokúsime sa priniesť zlato späť do USA," uviedol Bowman. Američania získali zlato naposledy v roku 1980.

Účastníci olympijského turnaja oznamujú prvých troch nominovaných hráčov na základe požiadavky zo strany Medzinárodnej hokejovej federácie, zámorskej NHL a hráčskej asociácie NHLPA.

Patrick Kane Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Hráči z NHL sa predstavia na ZOH po ôsmich rokoch po tom, ako chýbali v Pjongčangu 2018. Vedenie zámorskej súťaže ohlásilo dohodu s NHLPA, Medzinárodným olympijským výborom a IIHF o účasti profiligistov v Pekingu v septembri. Účastníci hokejového turnaja by mali do 15. októbra oznámiť širší zoznam 55 hráčov, z ktorého začiatkom januára budúceho roka vzíde konečná nominácia.

USA sa na ZOH 2022 predstavia v A-skupine spoločne s Kanadou, Nemeckom a domácou Čínou, slovenskí reprezentanti narazia v C-skupine na Fínsko, Švédsko a Lotyšsko. V "béčku" nastúpia Česi, Švajčiari, Dáni a reprezentanti Ruského olympijského výboru.

Nabité kádre

Prvé tri mená oznámili aj ďalšie krajiny. Lídrami Kanady budú útočníci Sidney Crosby, Connor McDavid a bek Alex Pietrangelo, Švédsko nominovalo obrancu Victora Hedmana a útočníkov Miku Zibanejada a Gabriela Landeskoga. Isté miesto v kádri Fínska majú útočníci Aleksander Barkov, Sebastian Aho a Mikko Rantanen, Česko budú reprezentovať krídelníci David Pastrňák, Ondrej Palát a Jakub Voráček. Informovala agentúra AP.

Viac o téme: USA Patrick Kane Seth Jones Auston Matthews Stan Bowman ZOH 2022
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy