Zabudol? VIDEO bizarného vylúčenia v kvalifikácii na MS: Za toto predsa nemôžete dať druhú kartu!

Breel Embolo a Jamal LewisBreel Embolo a Jamal Lewis Zdroj: SITA/Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP

ŽENEVA - Švajčiarsko zvíťazilo v Ženeve nad oslabeným Severným Írskom 2:0 a v skupine C je druhé o tri body za Talianskom, úradujúci európski šampióni majú o jeden odohraný duel viac. Súboj v Ženeve ale výrazne ovplyvnil jeden kontroverzný moment, ktorý priniesol poriadne bizarnú červenú kartu.

Hostia prišli do Švajčiarska s cieľom ubrániť ofenzívu domácich tak ako sa im to podarilo v septembrovom súboji na domácej pôde, kde uhrali s Helvétmi bezgólovú remízu. A v Ženeve to domáci favorit opäť nemal jednoduché, keď prakticky skoro celý polčas hostia opäť držali čisté konto, ale ich šance na bodový zisk výrazne narušila kontroverzná situácia z 37. minúty.

Jamal Lewis a Kevin Galéria fotiek (2)

Druhú žltú určite nečakal

Spoluhráč Martina Dúbravku z anglického Newcastle Jamal Lewis vhadzoval loptu do hry spoza postrannej čiary a keďže príliš veľa možností na rozohrávku sa mu neponúkalo, nikam sa neponáhľal. To sa ale nepáčilo hlavnému rozhodcovi Vinčičovi zo Slovinska, ktorý záložníkovi okamžite vytiahol žltú kartu. Na tom by nebolo nič divného, ale Lewis už v 23. minúte jednu kartu rovnakej farby dostal za držanie protihráča a tak za bizarný trest predčasne putoval pod sprchy ešte pred polčasovou prestávkou.

Zabudol, alebo sa nechal strhnúť emóciami?

Po naozaj bizarnej červenej karte sa vynárajú preto dohady, či rozhodca náhodou nezabudol na to, že Lewis už jednu žltú kartu v zápase dostal, alebo či sa pri druhom treste len nenechal strhnúť emóciami švajčiarskych hráčov na trávniku či divákov na tribúnach, ako to po zápase naznačil aj sklamaný tréner hostí. "Nemôžete predsa dať druhú žltú kartu za takzvané zdržiavanie, bez toho aby ste najprv hráča ústne nenapomenuli. Možno bol rozhodca ovplyvnený švajčiarskymi hráčmi či publikom," hneval sa po prehre tréner britského tímu Ian Baraclough.

Helvéti hru v presile využili už pred odchodom do kabín, keď sa v tretej minúte nadstaveného času presadil Steven Zuber a definitívnu bodku za zápasom dal v posledných sekundách celého duelu Fassnacht. Po výhre 2:0 sa Švajčiarsko priblížilo k postupu, naopak krutá prehra pre hostí znamená už šesťbodovú stratu na druhých Helvétov.

Na Švajčiarov nemajú ťažké srdce prvýkrát

Pre Severné Írsko to nebola prvá zlá skúsenosť so Švajčiarskom, ktorému by už ostrovný tím zrejme radšej nikdy nečelil. V baráži o MS 2018 dvojzápas týchto celkov rozhodol jediný gól, ktorý padol po kontroverznej penalte Ricarda Rodrígueza v 58. minúte prvého zápasu na pôde Severného Írska.

Viac o téme: Severné Írsko Švajčiarsko Jamal Lewis Ian Baraclough
  • Zdroj: Športky