VIDEO Kľúčový zápas slovenskej H-skupiny: Rusko po výhre predstihlo Chorvátov!

Aleksei Sutormin a Sandi Lovric v súbojiAleksei Sutormin a Sandi Lovric v súboji Zdroj: SITA/AP

MARIBOR - Rusko zvíťazilo na pôde Slovinska 2:1 a v tabuľke "slovenskej" H-skupiny sa vyšvihlo na prvé miesto. Doterajší líder z Chorvátska totiž v Osijeku remizoval so Slovenskom 2:2.

V Maribore mal prvú šancu domáci útočník Šporar, jeho hlavičku v 15. minúte ale Safonov bez problémov skrotil. Rusi mohli ísť do vedenia už o minútu skôr, brankár Oblak vlastnú zlú rozohrávku zahasil skokom pod nohy Smolova, rozhodca odpískal penaltu, ale verdikt VAR-u určil, že Rus bol v ofsajde. V 19. minúte mohol dostať "zbornú" do vedenia obranca Sutormin, prebil sa do zakončenia, ale Oblak jeho strelu vyrazil. Rusi stupňovali tempo a v 28. minúte po priamom kope Fomina otvoril hlavou skóre stopér Divejev. A o štyri minúty už bolo 2:0 pre hostí, keď ďalší stopér Džikija po rohovom kope nožničkami zvýšil ruské vedenie. Domáci nerezignovali a v 40. minúte Iličič po spätnej prihrávke Karničnika priťukol Šporar Iličičovi, ktorý strelou k pravej tyči prekonal Safonova. V druhom polčase Slovinci vyrovnali, ale radosť Kurtičovi i domácim divákom zmaril VAR, strelec hlavičkoval z tesného ofsajdu. Rusi napokon duel doviedli do víťazného konca a dostali sa na čelo tabuľky o dva body pred Chorvátov.

H-skupina
Maribor
Slovinsko - Rusko 1:2 (1:2)
Góly: 40. Iličič - 28. Divejev, 32. Ďžikija, ŽK: Šporar, Gnezda Čerin, Verbič, Bijol, Rogelj, Lovrič - Sutormin. Rozhodovali: Dias - Tavares, Soares (všetci Port.)

Slovinsko: Oblak - Karničnik (87. Rogelj), Bijol, Mevlja, Balkovec - Gnezda Čerin (87. Zahovič), Kurtič - Iličič, Lovrič, Verbič (53. Šeško) - Šporar (72. Črnigoj)

Rusko: Safonov - Sutormin, Divejev (38. Osipenko), Džikija, Kudrjašov - Fomin (86. Jerochin), Barinov, Kuzjajev - Al. Mirančuk (78. Zabolotnyj), Smolov (78. Zacharjan), Bakajev (86. Čisťakov)