Poznáme šiesteho účastníka Turnaja majstrov: Turín sa môže tešiť na domáceho miláčika

Taliansky tenista Matteo BerrettiniTaliansky tenista Matteo Berrettini Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

TURÍN - Taliansky tenista Matteo Berrettini sa ako šiesty hráč kvalifikoval na tohtoročný Turnaj majstrov. Účasť na novembrovej záverečnej akcii sezóny pre osmičku najlepších, ktorú bude hostiť Turín, si zaistil postupom do druhého kola turnaja vo Viedni. V úvodnom zápase porazil Austrálčana Alexeja Popyrina 7:6, 6:3.

Dvadsaťpäťročný Berrettini, ktorý je v Rakúsku nasadený ako číslo tri, si na Turnaji majstrov zahrá druhýkrát v kariére. "Slová nestačia, aby som opísal, aký šťastný sa cítim. Rok 2020 bol pre mňa ťažký na kurte aj mimo neho. A teraz som tu a mám pred sebou druhý Turnaj majstrov. Ani tomu nemôžem uveriť," povedal siedmy hráč svetového rebríčka.

Komplikácia pre Hurkacza

Vyhliadky na štart v Turíne si naopak skomplikoval Hubert Hurkacz. Poľský tenista, ktorý v rebríčku tohtoročnej sezóny zatiaľ držal posledné postupové, ôsme miesto, vo Viedni v úvodnom kole podľahol Andymu Murraymu.

Britský tenista síce nevyužil prvý mečbal v tie-breaku druhého setu a v rozhodujúcom dejstve musel doťahovať, nakoniec ale po dvoch hodinách a 41 minútach zvíťazil 6:4, 6:7, 6:3 a pripísal si premiérovú výhru nad hráčom svetovej desiatky po 14 mesiacoch. Predchádzajúce dva duely s Hurkaczom tridsaťštyriročný Murray tento rok v Cincinnati a Metách prehral.

Viac o téme: Andy Murray Matteo Berrettini Alexej Popyrin ATP 500 vo Viedni Hubert Huckacz