Kríza Barcelony pokračuje aj po odchode Koemana: Nemal som veľa času na prípravu mužstva

Momentka zo zápasu Barcelona - AlavesMomentka zo zápasu Barcelona - Alaves Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MADRID - Ani nová dočasná "trénerská metla" nevytrhla futbalistov FC Barcelona z výsledkovej biedy. Katalánsky tím, na lavičke ktorého po stredajšej prehre 0:1 s Rayom Vallecano skončil hlavný tréner Ronald Koeman, už viedol v sobotnom domácom súboji 12. kola La Ligy proti Alavesu Sergi Barjuan.

Memphis Depay otvoril skóre v 49. minúte, lenže už o tri minúty neskôr vyrovnal hosťujúci Luis Rioja a "Blaugranas" nezvíťazili v treťom ligovom súboji za sebou. V neúplnej tabuľke figurujú až na deviatej priečke s osembodovou stratou na prvé miesto.

"Nemal som veľa času na prípravu mužstva. Hlavne som sa snažil, aby bola naša hra vyvážená v ofenzíve aj defenzíve. Nepozeralo sa na to zle, ale výsledok je sklamaním," priznal Barjuan, ktorý si počas hráčskej kariéry obliekal dres Barcelony v rokoch 1993-2002. Vedenie "Barcy" ho narýchlo povolalo z B-tímu, aby dočasne suploval funkciu hlavného kouča po odvolaní Koemana, za ktorého intenzívne hľadá náhradu. Na sobotný súboj na Camp Nou nebude v dobrom spomínať Sergio Agüero. Útočník FC Barcelona musel striedať už v prvom polčase, pričom sa sťažoval na bolesť v hrudníku. Tridsaťtriročného hráča niekoľko minút ošetrovali priamo na ploche. Potom dokázal po vlastných zísť z ihriska a putoval do nemocnice na vyšetrenie, kde si ho ponechali.

Podľa Barjuana je dôležité, aby sa tím výsledkovo čo najskôr "chytil". "Musíme sa vrátiť na víťaznú cestu. Momentálne nedosahujeme výsledky, ktoré očakávajú vedenie klubu i fanúšikovia. Liga je však dlhá súťaž, treba rýchlo zdvihnúť hlavy a už v sobotu vo Vigu sa pokúsiť o zisk troch bodov," dodal Barjuan. Predtým nastúpi Barcelona na pôde Dynama Kyjev v dôležitom zápase Ligy majstrov, v ktorom potrebuje vyhrať.

Real na pôde Elche nezaváhal

Kým sa Barcelona herne i výsledkovo hľadá, súperi z horných poschodí tabuľky najvyššej španielskej súťaže jej unikajú. Úhlavný rival Real Madrid nezaváhal na ihrisku Elche a po víťazstve 2:1 sa dostal na prvé miesto o skóre pred FC Sevilla a Real Sociedad. O oba góly víťazov sa postaral Vinicius Junior. Útočník "bieleho baletu" v 22. minúte otvoril skóre presnou strelou k žrdi a v 73. minúte pridal druhý zásah, keď ho ideálne vysunul Luka Modrič. Domáci dohrávali v oslabení, no napriek tomu dokázali znížiť zásluhou individuálnej akcie striedajúceho Pereho Millu.

Realu sa podarilo udobriť si fanúšikov po predošlej domácej bezgólovej remíze s Osasunou. "Zvolili sme praktickú taktiku, ktorá zafungovala. Na regeneráciu mali hráči prakticky iba dva dni, preto sme usúdili, že hrať s Elche otvorenú partiu by nebolo rozumné. Program je nahustený, hráčom by chýbala intenzita a energia. Museli sme na to myslieť a prispôsobiť týmto okolnostiam herný štýl i zostavu, v ktorej bolo niekoľko zmien v porovnaní so stredajším zápasom," vyhlásil Ancelotti, ktorého opäť potešil Vinicius Junior.

Mladý Brazílčan v úvode sezóny dlho čakal na svoju šancu a keď prišla, chopil sa jej, ako sa patrí. Stala sa z neho gólová "mašina" tímu. Na konte má už 7 gólov, ktoré nastrieľal v 11 zápasoch La Ligy. "Nie som žiadny kúzelník, iba má moju dôveru a on ju spláca gólmi na trávniku. To je všetko. Som za neho naozaj rád, pretože je to hráč s veľkou budúcnosťou," myslí si Ancelotti.

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Deportivo Alaves CD Elche