Najprv vyhrával jeden, potom druhý: VIDEO Šialený zápas v Trenčíne! Rozhodujúci zásah prišiel v hodine dvanástej

Gólové oslavy futbalistov ŠK Slovan BratislavaGólové oslavy futbalistov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

TRENČÍN - Futbalisti Slovanu Bratislava otočili nedeľný duel 13. kola Fortuna ligy a zvíťazili na trávniku AS Trenčín 3:2. Naplno bodovali piatykrát za sebou

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:0)
Góly: 42. Kadák, 64. Azango - 50. Henty, 52. Zmrhal, 81. Henty. Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Štrbo, ŽK: Kadák - De Marco, Rabiu, Kankava, Weiss, 1000 divákov.

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Kozlovský – Gaži (90. Kmeť), Lavrinčík, Hollý (66. Zubairu), Azango – Kadák - Jendrišek (79. Ikoba)
Slovan: Chovan - Medveděv, Kašia, Božikov, De Marco (88. Abena) - Kankava - Henty, Rabiu (77. Mráz), Zmrhal (88. Weiss) - Dražič (46. Čavrič) - Green (46. Da Silva)

Trenčania nemali v zápase čo stratiť. Do zápasu vstúpili bez rešpektu a udávali tón duelu celý prvý polčas. Už v 2. minúte sa dostal k zakončeniu Jendrišek, no hlavou minul bránu. Trenčania sa neustále pohybovali na polovici súpera a v 33. minúte bola ich aktivita odmenená priamym kopom z hranice šestnástky. Kadák loptu ideálne zakrútil okolo múru, no trafil iba žrď. Kapitán domácich však napokon sieť rozvlnil a to exportnou strelou z 30 metrov v 42. minúte.

Slovan po polčase vymenil ofenzívnych hráčov a do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpil ako vymenený. Striedajúci Čavrič sa už po dvoch minútach predral do šestnástky, no z uhla trafil iba brankára Kukučku. V 50. minúte sa už skóre menilo, zvnútra šestnástky zamieril Henty presne k žrdi. Ubehli iba dve minúty a majster už viedol. Po rohovom kope sa lopta dostala k Zmrhalovi a ten rozvlnil sieť.

Trenčania sa však po hodine hry spamätali z nepriaznivého vývoja a vrátili sa k ofenzívnej snahe. V 64. minúte sa opäť vybrali do šestnástky súpera vo väčšom počte, Kadák vrátil loptu na hranicu šestnástky Azangovi a Nigérijčan peknou strelou pod brvno vyrovnal. V 70. minúte sa štadión Na Sihoti tešil z ďalšieho obratu, no gól Kadáka neplatil. Zasiahol videorozhodca, ktorý pred gólom objavil ruku Jendriška položenú na chrbte Božikova a presvedčil hlavného rozhodcu Ziembu, že išlo o faul. Tri body si tak napokon odniesol Slovan, keď v 81. minúte Zmrhal ideálne nacentroval do šestnástky a Henty hlavičkou rozhodol.

hlasy trénerov /zdroj: Dajto/

Peter Hlinka, tréner Trenčína: "Prvý polčas sme hrali veľmi solídne. Boli sme aktívni a silní na lopte. Začiatok druhého polčasu sme nezachytili, súper hral aktívne. Čakali sme, že Slovan postaví do druhého polčasu dvoch útočníkov. To nám vyhovuje, k prečísleniu v strede poľa sme sa však nedostali. Centrované lopty nám dnes robili veľké problémy a jedna napokon rozhodla. Musíme pogratulovať súperovi a uznať jeho kvalitu."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Výborný futbal. My sme mali v hre viaceré chybné momenty, no ukázali sme aj veľmi dobré veci. Trenčín hral dnes výborne. Máme dosť zranených hráčov v defenzíve, problémy sme mali aj v strede ihriska. Za omyly sme pykali. Druhý gól sme dostali úplne zbytočne, Medveděv si vtedy asi odbehol na kávu."

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava