MIMORIADNE Ďalšia tragédia v slovenskom hokeji: Dušan Pašek ml.​​​​​​​ (†36) je mŕtvy!

Dušan Pašek ml.Dušan Pašek ml. Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Slovenský hokej zasiahla ďalšia tragická správa! Vo veku len 36 rokov zomrel generálny riaditeľ tímu Bratislava Capitals Dušan Pašek ml.​​​​​​​ Podľa našich informácií mal spáchať samovraždu. Stalo sa tak len dva dni po tom, čo v tom istom klube zomrel útočník Boris Sádecký (†24).

Dušan Pašek ml. bol syn legendárneho útočníka Slovana Bratislava a československej reprezentácie Dušana Pašeka st. Aj slávny "Ceco" zomrel tragicky, keď ho 14. marca 1998 našli zastreleného v jeho pracovni, smrť vtedajšieho prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) oficiálne uzavreli ako samovraždu.

Dušan Pašek ml. bol odchovanec bratislavského hokeja. V A-tíme Slovana debutoval v sezóne 2003/2004, už v nasledujúcom ročníku sa s bratislavským klubom tešil zo zisku majstrovského titulu. Od ročníka 2006/2007 bol hráčom Skalice, kde strávil tri sezóny. Potom sa presunul do HC Košice, v zápase proti Banskej Bystrici 23. novembra 2010 zaznamenal svoj prvý hetrik v najvyššej slovenskej súťaži. Na konci sezóny sa tešil zo zisku svojho druhého extraligového titulu. Vo februári 2016 sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru pre dlhodobé zdravotné problémy.

Celkovo v slovenskej extralige odohral 657 zápasov s bilanciou 152 gólov a 168 asistencií. Za slovenskú reprezentáciu nastúpil v štyroch stretnutiach v novembri 2008. V ročníku 2018/19 sa nakrátko k hokeju vrátil a odohral tri duely za Hodonín v tretej najvyššej českej súťaži. V uplynulých rokoch sa už angažoval na viacerých manažérskych pozíciách v klube Bratislava Capitals.

Viac o téme: Dušan Pašek ml.​​​​​​​
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy