Chudobnému aj z hrnca vykypí: Barcelonský klenot otvoril skóre, potom sa nešťastne zranil

Ansu Fati a Memphis DepayAnsu Fati a Memphis Depay Zdroj: SITA/AP/Lalo R. Villar

BARCELONA - Trápiacej sa Barcelone bude minimálne štyri týždne chýbať mladý útočník Ansu Fati. Devätnásťročný španielsky reprezentant si v sobotňajšom ligovom zápase proti Celte Vigo (3:3) poranil stehenný sval na ľavej nohe.

Fati vo Vigu otvoril už v 5. minúte skóre a prispel k polčasovému vedeniu svojho tímu 3:0. Krátko pred prestávkou musel rodák z Guiney-Bissau kvôli zraneniu odstúpiť a Barcelona po prestávke o náskok prišla.

Talentovaný útočník veľkú časť uplynulého roka nehral kvôli vážnemu zraneniu kolena, ale po návrate na trávnik v tejto sezóne strelil už štyri góly. Teraz sa musel ospravedlniť aj zo záverečných stretnutí kvalifikácie o MS za španielsku reprezentáciu, v ktorej drese zatiaľ nazbieral štyri štarty.

Barcelony sa dnes oficiálne ako tréner ujme klubová legenda Xavi, ktorá by mala pomôcť tímu vrátiť sa na čelné priečky. Po letnom odchode kanoniera Lionela Messiho je katalánsky veľkoklub aktuálne v tabuľke až deviaty, navyše ho trápi početná maródka. Okrem Fatiho nie sú k dispozícii okrem iného Gerard Piqué, Sergiňo Dest, Pedri, Ousman Dembélé či Sergio Agüero.

Viac o téme: FC Barcelona Gerard Piqué Xavi Celta Vigo Sergio Agüero Ansu Fati Ousman Dembele Sergino Dest Pedri