Domácim sa v Bratislave nedarilo: Gombos a Horanský skončili na Peugeot Slovak Open

Norbert Gombos v Bratislave stroskotal hneď na úvodnej prekážkeNorbert Gombos v Bratislave stroskotal hneď na úvodnej prekážke Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa s účinkovaním na turnaji Peugeot Slovak Open rozlúčil už v prvom kole dvojhry Víťaz bratislavského challengru z roku 2016 prehral ako nasadená štvorka s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 3:6, 3:6.

Počas celého zápasu nenašiel recept na disponovaného súpera, ktorý sa na dvorci výborne pohyboval a aj z náročných pozícii dokázal zahrať víťaznú údery. V úvodnom sete dvakrát prelomil podanie Gombosa. Najlepší slovenský singlista robil priveľa nevynútených chýb. V druhom dejstve si Džumhur po rýchlom brejku vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Gombosom upravil na 3:2.

Norbert Gombos v Bratislave Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Horanský nestačil na českého kvalifikanta

Filip Horanský prehral s českým kvalifikantom Daliborom Svrčinom 6:2, 6:7 (5), 1:6. "Nemám slov. Prvé dva sety boli super, mal som mečbaly, ktoré som nevyužil. Boli to moje chyby," povedal.

Filip Horanský Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Neuspel ani Palovič

Nedarilo sa ani Lukášovi Palovičovi, ktorý v 1. kole dvojhry vypadol, ke´d nestačil na Danyla Kaliničenka 6:7 (4), 6:7 (5). Ukrajinský kvalifikant nastúpi v dueli o postup do štvrťfinále proti úspešnejšiemu z dvojice Lukáš Pokorný (SR), Tallon Griekspoor (Hol.).

Palovič do zápasu vstúpil sebavedomo a za stavu 6:5 sa pri podaní súpera dostal dokonca k dvom setbalom, no ani jeden z nich nevyužil. V tajbrejku mal navrch jeho ukrajinský súper. Druhý set bol rovnako vyrovnaný. Devätnásťročný Slovák nedovolil Kaliničenkovi využiť úvodné dvy mečbaly. Vynútil si tajbrejk, v ktorého koncovke mal však navrch Ukrajinec.

dvojhra - 1. kolo:

Dalibor Svrčina (ČR) - Filip HORANSKÝ (SR) 2:6, 7:6 (5), 6:1

Damir Džumhur (BaH) - Norbert GOMBOS (SR-4) 6:3, 6:3

Danylo Kaliničenko (Ukr.) – Lukáš PALOVIČ (SR) 7:6 (4), 7:6 (5)

štvorhra - 1. kolo:

Sergio Martos Gornes, Ramkuram Ramanathan (Šp./India) - Krištof MINÁRIK, Lukáš PALOVIČ (SR) 6:3, 6:3

Miloš KAROL, Lukáš POKORNÝ (SR) - Szymon Walkow, Jan Zielinski (Poľ.-4) 2:6, 6:3, 10:5

Viac o téme: Norbert Gombos Damir Džumhur Peugeot Slovak Open