Molčan háji česť slovenského tenisu: Posledný domáci zástupca do semifinále Peugeot Slovak Open

Alex MolčanAlex Molčan Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do semifinále dvojhry na challengri Peugeot Slovak Open v Bratislave. V piatkovom štvrťfinále si poradil s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny v troch setoch 6:1, 4:6 a 6:3 za 117 minút.

Molčan brejkol súpera už v druhom geme, zopakoval to aj v šiestom a následne premenil tretí setbal. Piaty nasadený hráč zobral súperovi podanie aj v úvodnej hre druhého setu, no v štvrtej prvýkrát stratil svoj servis a potom aj za stavu 4:5. V rozhodujúcom sete viedol 2:0, Džumhur dokázal vyrovnať, no následne opäť stratil podanie a Molčan premenil za stavu 5:3 v deviatom geme prvý mečbal.

Posledný domáci zástupca v dvojhre nastúpi v semifinále proti druhému nasadenému Tallonovi Griekspoorovi z Holandska, ktorý si poradil s Čechom Jiřím Lehečkom. Semifinálový duel je na centrálnom dvorci NTC arény na programe v sobotu o 15.00 h.

Džumhur počas zápasu viackrát gestikuloval smerom k empajrovému rozhodcovi. V jednom momente dostal od rozhodcu aj varovanie. "Presne som vedel, čo môžem od neho očakávať. Je tým známy, robí to na všetkých zápasoch. Rátal som s tým a vôbec ma to neovplyvnilo. Zápas to bol ťažký, máme podobný štýl, veľa vybeháme. V druhom sete som neudržal náskok, čím som si ubral zbytočne energiu, no každopádne som rád, že som ustál ťažké chvíle a nakoniec som zápas dotiahol do víťazného konca," uviedol pre stránku organizátorov Molčan, ktorý na turnaji zbiera body, aby si zaistil účasť v hlavnej súťaži Australian Open: "Samozrejme, mám to v hlave. Ak by sa mi podarilo celý turnaj vyhrať, budem to mať isté. Teoreticky by mi stačil aj postup do finále. Idem od zápasu k zápasu, tak uvidíme."

Na snímke slovenský tenista Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Postúpil aj Travaglia

Taliansky tenista Stefano Travaglia postúpil do semifinále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open. Vo štvrťfinále vyradil minuloročného víťaza Maximiliana Marterera v dvoch setoch 7:6 (1), 6:1. Najvyššie nasadený hráč nedovolil súperovi využiť dva setbaly v prvom sete a v tajbrejku mal jednoznačne navrch. Druhý set už vyhral s ľahkosťou, Marterer získal len štvrtý gem.

V boji o postup do finále nastúpi proti Zsomborovi Pirosovi. Rozbehnutý kvalifikant, cez ktorého vo štvrtok neprešiel Lukáš Lacko, vyradil Frederica Ferreiru Silvu, pričom v prvom sete mu uštedril kanára. V druhom stratil Portugalčan už prvý servis, v treťom geme sa vrátil do hry, no nakoniec na súpera nestačil.

Vyrovnanú hru predviedol s papierovo oveľa silnejším súperom Čech Jiří Lehečka. V prvom sete jeho zápasu s druhým nasadeným Tallonom Griekspoorom rozhodol až tajbrejk, keď v dvanástich gemoch nestratil ani jeden hráč svoj servis. Vyrovnanú hru prelomil Griekspoor až na konci druhého setu, keď využil mečbal za stavu 5:4. V semifinále sa stretne s úspešnejším z dvojice Alex Molčan a Damir Džumhur.

Horanský so Stachovským do finále štvorhry

Filip Horanský spolu s Ukrajincom Sergijom Stachovským sa prebojovali do finále štvorhry, keď vyradili portugalsko-turecký pár Frederico Ferreira Silva, Ergi Kirkin po setoch 6:7 (5), 7:6 (2) a 14:12. V boji o titul nastúpia proti druhému nasadenému ukrajinskom-kazašskému páru Denys Molčanov a Alexandr Nedovesov.

dvojhra - štvrťfinále:
Alex MOLČAN (SR-5) - Damir Džumhur (BaH.) 6:1, 4:6, 6:3

Stefano Travaglia (Tal.-1) - Maximilian Marterer (Nem.) 7:6 (1), 6:1

Zsombor Piros (Maď.) – Frederico Ferreira Silva (Por.) 6:0, 6:4

Tallon Griekspoor (Hol.) – Jiří Lehečka (ČR) 7:6 (3), 6:4

štvorhra - semifinále:
Denys Molčanov, Alexandr Nedovesov (Ukr./Kaz.-2) - Sriram Balaji, Divij Sharan (India) 6:2, 6:3

Filip HORANSKÝ, Sergij Stachovskij (SR/Ukr.) - Frederico Ferreira Silva, Ergi Kirkin (Por./Tur.) 6:7 (5), 7:6 (2), 14:12

Viac o téme: Sergij Stachovskij Alex Molčan Damir Džumhur Peugeot Slovak Open Stefano Travaglia Tallon Griekspoor Zsombor Piros Filip Horanský Divij Sharan Maximilian Marterer Frederico Ferreira Silva Jiří Lehečka Denys Molčanov Alexandr Nedovesov Sriram Balaji Ergi Kirkin