VIDEO Srdce zo zlata! Obranca Lichtenštajnska zdemoloval Goretzku, ten predviedol ohromné gesto

Obranca Lichtenštajnska Jens Hofer škaredo fauloval Leona GoretzkuObranca Lichtenštajnska Jens Hofer škaredo fauloval Leona Goretzku Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

WOLFSBURG - Nemecký futbalový reprezentant Leon Goretzka po zápase kvalifikácie majstrovstiev sveta s Lichtenštajnskom rýchlo odpustil súperovi, ktorý ho zranil škaredým kopom do krku a tváre. Jensovi Hoferovi po štvrtkovom zápase vo Wolfsburgu, ktorý domáci tím vyhral 9:0, venoval svoj dres.

Pre hosťujúceho hráča sa zápas po drsnom strete vo vápne predčasne skončil. Hofer dostal za svoj zákrok v deviatej minúte červenú kartu a Nemci šli z penalty do vedenia. Goretzka potom v polčase striedal.

"Bol z toho úplne hotový a zlomený. Bolo mi ho ľúto. Preto som mu dal svoj dres," povedal stredopoliar Bayernu Mníchov denníku Bild. Kvôli pomliaždenému krku nepoletí s reprezentáciou na nedeľný zápas v Arménsku, kde zverenci Hansiho Flicka zakončia úspešnú kvalifikáciu, v ktorej si zaistili postup na šampionát v Katare už pred mesiacom.

Viac o téme: Nemecko Lichtenštajnsko Leon goretzka Jens Hofer