VIDEO Škandalózny výkon rozzúril kapitána Holandska: Nemám slov, som naštvaný!

Frustrovaný Memphis DepayFrustrovaný Memphis Depay Zdroj: SITA/AP/Risto Bozovič

PODGORICA - Kapitán Virgil van Dijk označil výkon futbalistov Holandska v druhom polčase sobotného kvalifikačného zápasu v Čiernej Hore za škandalózny.

Favorit viedol 2:0, ale v záverečnej desaťminútovke dvakrát inkasoval a premárnil príležitosť s predstihom si zaistiť postup na majstrovstvá sveta 2022 v Katare. "Oranjes" vedú kvalifikačnú skupinu G o dva body pred Tureckom a Nórskom, s ktorým sa v utorok stretnú v Rotterdame.

Škandalózny výkon rozzúril kapitána

Holandsko v Podgorici otvorilo skóre v 25. minúte z penalty zásluhou Memphisa Depaya. Rovnaký hráč sa presadil aj v 54. minúte. V závere však Ilija Vukotič a Nikola Vujnovič dvojgólové manko zmazali. "Nemám slov, som naštvaný. Je škandalózne, ako sme v druhej polovici hrali. Všetci chceli loptu, chceli útočiť a skórovať. Niekedy ale treba myslieť na obranu," citovali Van Dijka holandské médiá.

"Naša organizácia hry nebola dobrá. Mali sme to kontrolovať a nie všetci utekať dopredu. Keď to musí byť škaredý futbal, tak to musí byť škaredý futbal. Tiež sme si to povedali predtým," uviedol stopér Liverpoolu.

Tvrdá rana

Holandsku sa naskytla šanca zaistiť si postup s predstihom, pretože Nórsko doma nečakane remizovalo s Lotyšskom 0:0. "Je to tvrdá rana. Podcenili sme to. Mali sme to vo vlastných rukách a úplne sme to premárnili. Je to mimoriadne hlúpe. Bolo to jednoducho detinské. Vieme, že sme nehrali dobre, ale keď vediete o dva góly, musíte to udržať do konca," vyhlásil útočník Depay.

Tréner to zobral na seba

Tréner Louis van Gaal vzal na seba zodpovednosť za striedanie. "Zmeny sa nepodarili, ale nedokážem vysvetliť, čo sa stalo. Zostáva po tom pachuť, ale nehodlám kritizovať hráčov. Túžia po účasti na svetovom šampionáte. Zostáva nám odohrať zápas s Nórskom, na ten sa musíme pripraviť. Stále máme šancu. Sme v najvýhodnejšej pozícii," konštatoval kouč, ktorý holandskú reprezentáciu vedie už tretíkrát.

Proti Nórsku sa jeho výber musí zaobísť bez podpory divákov, pretože Holandsko kvôli vysokým denným prírastkom nakazených koronavirom zaviedlo čiastočnú uzáveru.

Viac o téme: Holandsko Čierna Hora Virgil van Dijk
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy