Český šport sa ponoril do smútku: Zomrel bývalý rekordér a jeden z najlepších trénerov (†66)

Jiří LesákJiří Lesák Zdroj: Facebook/Česká atletika

PRAHA - Zomrel bývalý národný rekordér Česka v skoku o žrdi a neskôr úspešný tréner Jiří Lesák. Mal 66 rokov. Jeho rukami prešli úspešní českí atléti ako Daniela Bártová, Katarína Baďurová, Adam Ptáček alebo Ján Kudlička.

Na sobotné úmrtie svojho niekdajšieho kouča zareagovali športovci so zármutkom a spomienkami. „Môj prvý tréner, ktorý mi vlastne ukázal, ako tyč vyzerá a ako sa drží. Pôvodne som tyčku ani skákať nechcel, ale keď som prišiel na prvý tréning, tak už nebolo cesty späť. Jeho tréning bol ako droga, veľmi ma to bavilo a už som pri tom zostal. Ďakujem mu za všetko," citoval web atletického zväzu štvrtého muža z olympijských hier v Riu de Janeiro Kudličku.

"Tréner, ktorý ma naučil túto disciplínu milovať, a to zo začiatku pri skákaní na zlomenej latke (úsmev). V skupine s menami ako Adam Ptáček alebo Michal Balner sme spoločne došli k tým najvyšším cieľom. Vďaka za všetko, šéfe!" pripojila sa niekdajšia vicemajsterka sveta Baďurová.

V dobe profesionálnej kariéry Lesák celkom šesťkrát v rokoch 1977 až 1981 posunul československý rekord z 515 až na 537 centimetrov. V roku 1978 sa zúčastnil majstrovstiev Európy v Prahe.

Viac o téme: Jiří Lesák Daniela Bártová Katarína Baďurová Adam Ptáček Ján Kudlička.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy