Ďalší hokejista z Bratislava Capitals mení dres: Spišská Nová Ves angažovala Levina

David LevinDavid Levin Zdroj: Facebook - HK Spisska Nova Ves

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Nováčik najvyššej hokejovej súťaže HK Spišská Nová Ves angažoval kanadského obrancu izraelského pôvodu Davida Levina. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Levin začal sezónu 2021/2022 v drese Bratislava Capitals v medzinárodnej IHL. V šiestich zápasoch si do štatistík pripísal gól, päť asistencií a dve trestné minúty. V ročníku 2020/2021 hral vo Švédsku a Lotyšsku, predtým sa jeho kariéra odvíjala v kanadskej juniorskej súťaži OHL.

Po nedávnych úmrtiach útočníka Borisa Sádeckého a viceprezidenta Dušana Pašeka sa vedenie klubu Bratislava Capitals rozhodlo ukončiť pôsobenie v IHL pre sezónu 2021/2022. Už 13 hráčov z tímu si našlo nové pôsobisko. Do Slovenskej extraligy zamierili aj Denis Hudec, Martin Chovan (obaja Trenčín), Dávid Buc, Roman Faith (obaja Michalovce), Jamie Arniel, Dávid Bondra (Poprad) a Samuel Fereta (Nové Zámky). V zahraničných súťažiach budú pôsobiť Vojtech Zeleňák (Jihlava), Connor LaCouvee (KalPa/Fín.), Marc-Olivier Roy (SaiPa/Fín.), Sam Jardine (IFK Helsinki/Fín.) a Nikolaj Žerdev (HCM Meran/Tal.).

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves Bratislava Capitals David Levin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy