VIDEO Ani LeBron nedokázal odvrátiť prehru Lakers, Denver znova neuspel

Al Horford bráni LeBrona JamesaAl Horford bráni LeBrona Jamesa Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - V súboji dvoch historicky najúspešnejších tímov basketbalovej NBA zdolali v noci na sobotu hráči Bostonu doma LA Lakers 130:108. Za víťazov nazbieral Jason Tatum 37 bodov a 11 doskokov. Hosťom nepomohol ani návrat LeBrona Jamesa do zostavy po ôsmich dueloch, pripísal si 23 bodov. Ešte viac dal Anthony Davis - 31.

Obom slávnym tímom sa v sezóne zatiaľ nedarí a sú zhodne na 9. priečke vo svojich konferenciách. "Nesmieme si hovoriť, že máme pred sebou ešte 65 zápasov, musíme hrať lepšie. Po absencii dva a pol týždňa na palubovke sa cítim opäť trochu ako nováčik. Mám však pocit, že už môžem veriť môjmu telu," povedal podľa agentúry AP James, ktorého trápilo zranenie v brušnej oblasti.

Phoenix zdolal druhýkrát v priebehu troch dní hráčov z Dallasu a pripísal si jedenáste víťazstvo v sérii. Ťahá najdlhšiu šnúru úspechov od sezóny 2006/2007. O triumfe 112:104 rozhodol v záverečnej štvrtine, ktorú vyhral 33:20. Finalista uplynulého ročníka súťaže ukázal silu svojho kolektívu, až šesť hráčov dalo dvojciferný počet bodov. "Dokázali sme udržať tempo hry o čosi dlhšie ako súper. Vďaka tomu sme mohli vystupňovať náš výkon v záverečnej štvrtine," vysvetlil príčinu úspechu tréner Phoenixu Monty Williams. Mavericks chýbal v druhom zápase za sebou Luka Dončič, ktorý má problémy s kolenom i členkom. V nedeľu proti Clippers by však už mal nastúpiť.

Denver doma prehral dva zápasy v dvoch dňoch, keď nestačil ani na Chicago 108:114. Nuggets chýbal úradujúci MVP ligy Nikola Jokič, ktorý má problém so zápästím.

Charlotte - Indiana 121:118

Detroit - Golden State 102:105

Boston - LA Lakers 130:108

Brooklyn - Orlando 115:113

Milwaukee - Oklahoma City 96:89

New Orleans - LA Clippers 94:81

Denver - Chicago 108:114

Phoenix - Dallas 112:104