Podgurážený Sagan napadol policajta: Bál sa, že ho nasilu zaočkujú!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/Martin Medňanský

MONAKO - Bál sa, že ho nasilu zaočkujú. Slovenský cyklista Peter Sagan v apríli počas dopravnej kontroly napadol muža zákona. Incident sa odohral v Monaku a policajt pri ňom utrpel zranenia pravej ruky.

Vo Francúzsku zúrila pandémia koronavírusu a v krajine platili prísne reštrikcie vrátane zákazu vychádzania.

Podľa informácií regionálneho francúzskeho denníka Nice Matin sa bratia Saganovci vracali domov do svojho monackého sídla, keď zrazu ich zastavila polícia a šoféra Juraja aj jeho slávnejšieho brata Petra vyzvala, aby vystúpili z auta.

Trojnásobný majster sveta a vtedajší jazdec nemeckého tímu Bora-hansgrohe zrejme podľahol panike a nariadenie policajta nerešpektoval. Následne ho mal napadnúť. Neskôr svoj nepochopiteľný čin vysvetlil tým, že sa obával, že ho nasilu zaočkujú proti ochoreniu Covid-19.

Z incidentu si vraj nič nepamätal

Francúzsky denník uviedol, že tridsaťjedenročný Žilinčan bol pod vplyvom alkoholu. Sagan skončil v rukách polície, no z incidentu si vraj nič nepamätal. Za svoje zlyhanie sa ospravedlnil a zaplatil pokutu 5100 eur. 

Peter Sagan sa spolu s bratom Jurajom a vtedajším tímovým kolegom Erikom Baškom nakazili koronavírusom vo februári. Jeden z najlepších cyklistov posledného desaťročia bude od budúcej sezóny jazdiť v prokontinentálnom francúzskom tíme TotalEnergies.

Ospravedlnenie Petra Sagana

Slovenský cyklista sa prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti ospravedlnil za aprílový incident s políciou."Rád by som využil túto príležitosť a vyjadril sa k správam, ktoré sa dnes objavili v médiách. Chcem sa úprimne ospravedlniť. Bola to škaredá skúsenosť, ktorá ma prinútila dôkladne premýšľať a dala mi cennú lekciu. Naozaj ma mrzí tento incident, ktorý sa už nebude opakovať," napísal Sagan. 

Viac o téme: Peter Sagan Juraj Sagan Koronavírus Očkovanie
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/petosagan
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články