Florbalistky rozporcovali USA a suverénne idú do štvrťfinále: Urobili sme si chuť!

Slovenské florbalistkySlovenské florbalistky Zdroj: IFF/Michael Peter

UPPSALA - Slovenské florbalistky suverénne postúpili medzi najlepšiu osmičku na MS vo švédskej Uppsale. V stredajšom zápase play off o postup do štvrťfinále deklasovali hráčky USA 20:0. V súboji o postup medzi najlepšie štyri reprezentácie turnaja nastúpia proti obhajkyniam striebra zo Švajčiarska. Duel je na programe v piatok 3. decembra o 19.00.

Hlasy po zápase (zdroj: szfb.sk)

Michal Jedlička, tréner SR: "Splnili sme, čo sme si predsavzali. Snažili sme sa neustále hrať s loptičkou a byť nebezpeční. Nesmieme mať však hlavy vysoko, pretože súper bol slabý. Američanky sa snažili, išli do toho naplno, no to ešte nestačí, aby boli konkurencieschopné. So Švajčiarkami sme ešte pod mojim vedením nehrali. Pokúsime sa ich zaskočiť. Bude to však ťažké, majú veľmi dobrý tím."

Denisa Ferenčíková, najužitočnejšia hráčka zápasu: "Urobili sme si chuť. Na začiatku sme boli trochu netrpezlivé, snažili sme sa dávať góly rýchlo. Potom sme sa upokojili a začalo to padať. Ako príprava pred štvrťfinále nám tento zápas pomohol. Švajčiarky sú najvyššia trieda, zápas bude ťažký. Chceme niečo ukázať, uvidíme ako sa to bude vyvíjať."

Viac o téme: Denisa Ferenčíková Michal Jedlička
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy