VIDEO Zdeno Chára opäť v úlohe pomstiteľa! Po tvrdom hite okamžite odhodil rukavice

Zdeno Chára v pästnej výmeneZdeno Chára v pästnej výmene Zdroj: profimedia.sk

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders si v noci na nedeľu v zámorskej NHL poradili doma s New Jersey 4:2. Z výhry "ostrovanov" sa tešil aj skúsený slovenský zadák Zdeno Chára, ktorý opäť odhodil rukavice.

Tentoraz sa pobil už v 7. minúte s Masonom Geerstenom. Slovenský obranca išiel pomstiť spoluhráča Noaha Dobsona, ktorého Geersten predtým nepríjemne zasiahol do hlavy v strednom pásme. Chára okrem piatich minút za bitku dostal aj dve minúty za vyvolanie šarvátky a osobný desaťminútový trest. V zápase odohral 14 minút a zaznamenal aj jeden plusový bod.

Do zostavy New Jersey sa vrátil jeho krajan Christián Jaroš, ktorý odohral za Devils 8:36 minúty s jednou strelou a tromi bodyčekmi. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar si pripísal mínusový bod, strelu a menší trest za krosček počas 14:26 minúty v akcii. Islanders vyhrali prvýkrát v novom domovskom stánku UBS Arena, podarilo sa im to až na ôsmy pokus. K víťazstvu prispel gólom v oslabení aj Zach Parise, ktorý si tak otvoril strelecký účet v tejto sezóne. V bránke "diablov" absolvoval debut v profilige Akira Schmid.

Viac o téme: Zdeno Chára New York Islanders Bitka New Jersey Devils