Dominancia, aká sa vidí málokedy: Francúz Noel zvíťazil v slalome s náskokom sekundy a pol

Clement NoelClement Noel Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

VAL D´ISERE - Francúzsky lyžiar Clement Noel triumfoval v úvodnom slalome sezóny Svetového pohára. Na domácom svahu vo Val d´Isere dominoval v nedeľných pretekoch, keď druhého Nóra Kristoffera Jakobsena zdolal o 1,40 sekundy. Tretí skončil Chorvát Filip Zubčič (+1,85 s).

Pre 24-ročného Francúza to bol celkovo deviaty triumf vo SP, všetky získal v slalome. "Vyhrať doma je niečo úplne iné. Vo Val d´Isere som žil, veľmi som si prial zvíťaziť práve tu. Je to najlepší možný začiatok sezóny. Nemohol som sa doteraz porovnať s konkurenciou, ale mal som veľmi dobrú prípravu," uviedol víťaz po pretekoch pre Eurosport.

Noel bol najrýchlejší v oboch kolách, po prvom viedol s náskokom 12 stotín sekundy pred Talianom Alexom Vinatzerom, pred Nórom Sebastianom Fossom-Solevaagom mal k dobru 17 stotín. V druhom kole mal však Nór po chybe v hornej časti trate až 25. najlepší čas, čo mu vynieslo celkové 6. miesto. Ešte väčšie sklamanie zažil Vinatzer, ktorý sa rútil do cieľa v zelených číslach, ale nevošiel sa do poslednej bránky a diskvalifikovali ho.

výsledky:
1. Clement Noel (Fr.) 1:30,52 m, 2. Kristoffer Jakobsen (Nór.) +1,40 s, 3. Filip Zubčič (Chor.) +1,85, 4. Daniel Yule (Švaj.) +1,89, 5. Dave Yding (V. Brit.) +1,90, 6. Sebastian Foss-Solevaag (Nór.) +1,99, 7. Armand Marchant (Bel.) +2,02, 8. Atle Lie McGrath (Nór.) +2,15, 9. Giuliano Razzoli (Tal.) +2,17, 10. Lucas Braathen (Nór.) +2,50