Slovenský tenis s ďalšou trofejou: Mihalíková s belgickou parťáčkou ovládli turnaj vo Francúzsku!

Tereza Mihalíková a jej víťazné oslavyTereza Mihalíková a jej víťazné oslavy Zdroj: TASR/AP/Vincent Thian

ANGERS - Slovenská tenistka Tereza Mihalíková spolu s Belgičankou Greet Minnenovou získali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 vo francúzskom Angers. Vo finále zdolali rumunsko-ruský pár Monica Niculescuová, Vera Zvonariovová 4:6, 6:1 a 10:8. Duel trval 87 minút.

Dvadsaťtriročná hráčka NTC získala v tomto roku už svoj piaty deblový titul, druhý na okruhu WTA. Po prvý raz v kariére sa prebojovala do elitnej stovky deblového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní jej patrí 96. priečka.

Veľká radosť z debutu v Top 100

"Turnaj bol veľmi pekne zorganizovaný, na zápasy chodilo veľa divákov. S Greet sme sa dohodli na poslednú chvíľu, pretože jej parťáčka jej to tesne pred začiatkom turnaja zrušila. Išlo nám to spolu veľmi dobre, skvele sme sa dopĺňali a od prvého momentu bolo jasné, že máme na to zdolať hociktorý pár. Počas turnaja sme zdolali veľa top hráčok, o to je to víťazstvo pre mňa krajšie. Z debutu v Top 100 mám veľkú radosť, ale je to len začiatok," povedala zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka pre oficiálny portál Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Viac o téme: Tereza Miháliková Greet Minnenová Vera Zvonariovová Monica Niculescuová WTA 125 Angers