VIDEO Barcelone ku koncu tieklo do topánok, Atlético nestačilo na Sevillu

Gavi sa teší z gólu BarcelonyGavi sa teší z gólu Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zdolali v sobotnom domácom stretnutí 18. kola najvyššej španielskej súťaže FC Elche 3:2. Naplno zabodovali po dvoch zápasoch a v neúplnej tabuľke poskočili na siedmu pozíciu o dva body pred Valenciu.

Katalánci viedli veľmi rýchlo dvojgólovým rozdielom, no po vyše hodine hry sa hosťom v krátkom časovom rozpätí podarilo vyrovnať. O víťazstve favorita rozhodol päť minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Nico. Rozhodujúci zásah 19-ročného stredopoliara musel potvrdiť VAR pre podozrenie z ofsajdového postavenia.

Majstrovské Atletico Madrid podľahlo na pôde FC Sevilla 1:2, keď inkasovalo v 89. minúte od Lucasa Ocamposa a utrpelo už tretiu prehru za sebou. Zostalo na piatom mieste o bod za Rayom Vallecano, ktoré zdolalo Deportivo Alaves 2:0. Sevilla je druhá, za vedúcim Realom Madrid zaostáva o päť bodov.

FC Villarreal zvíťazil na pôde Realu Sociedad San Sebastian 3:1. Rayo Vallecano zdolalo Deportivo Alaves 2:0.

La Liga - 18. kolo:

Rayo Vallecano - Deportivo Alaves 2:0 (2:0)
Góly: 19. S. Guardiola, 26. Catena

Real Sociedad San Sebastian - FC Villarreal 1:3 (1:1)
Góly: 32. Isak - 38. a 68. G. Moreno, 90.+6 Chukwueze. ČK: 49. Oyarzabal (San Sebastian)

FC Sevilla - Atletico Madrid 2:1 (1:1)
Góly: 7. Rakitič, 89. Ocampos - 33. Felipe

FC Barcelona - FC Elche 3:2 (2:0)
Góly: 16. Jutgla, 19. Gavi, 85. Nico - 62. Morente, 63. Milla

Viac o téme: FC Barcelona FC Elche