VIDEO V NHL opäť tuhla krv v žilách: Bolo hrôzostrašné vidieť takto spoluhráča

Joe Pavelski a jeho spoluhráč Tanner Kero odnášaný na nosidláchJoe Pavelski a jeho spoluhráč Tanner Kero odnášaný na nosidlách Zdroj: SITA/AP/LM Otero

DALLAS - V nočnom súboji NHL zdolal Dallas Stars Chicago Blackhawks 4:3 po predĺžení. Víťazný gól Stars dal v presilovke švédsky obranca John Klingberg, ktorý si v 22. zápase sezóny otvoril strelecký účet a ukončil sériu piatich prehier Stars.

Výrazný podiel na triumfe domácich mal Joe Pavelski, ktorý dva góly dal a pri ďalších dvoch asistoval. Tridsaťsedemročný Pavelski sa stal najstarším hráčom so štyrmi bodmi v jednom zápase od 31. marca 2014, keď sa to vo veku 42 rokov a 44 dní podarilo Jaromírovi Jágrovi. Pavelski zaznamenal svoj 62. viacgólový zápas v profiligovej kariére. Spomedzi hráčov, ktorí boli draftovaní v siedmom alebo nižšom kole ich zaznamenali viac len Luc Robitaille (119), Peter Bondra (95) a Theo Fleury (72).

Joe Pavelski a jeho Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/LM Otero

Nepríjemné zranenie ho poslalo do nemocnice

Americký útočník strelil oba góly počas päťminútovej presilovky v úvode duelu, ktorú hral Dallas po vylúčení Bretta Connollyho. Ten už v štvrtej minúte nešetrne "zvalcoval" Tannera Kera, ktorého po dlhom ošetrovaní odniesli na nosidlách do nemocnice.

Zápas vyhrali pre neho

Stars informovali, že 29-ročný útočník je pri vedomí, ale ešte ho čakajú vyšetrenia. "Bolo hrôzostrašné vidieť takto spoluhráča. Veľmi sa nás to dotklo. Našťastie sme mali informácie od trénerov, že je v poriadku, pretože sme sa o neho báli. Zápas sme vyhrali pre neho," povedal Klingberg. Slovenský obranca Andrej Sekera sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy dallaských "hviezd".

Viac o téme: Dallas Stars Chicago Blackhawks Joe Pavelski Tanner Kero Brett Connolly
  • Zdroj: TASR, Športky