Dokázala to, čo nikto pred ňou: Čerešnička na torte po historickej sezóne

Britská tenistka Emma Raducanuová s trofejou za víťazstvo na US Open 2021Britská tenistka Emma Raducanuová s trofejou za víťazstvo na US Open 2021 Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

LONDÝN - Tenistka Emma Raducanuová bola zvolená športovou osobnosťou roka podľa BBC. Tradičné britské ocenenie získala za senzačný triumf na grandslamovom US Open. Devätnásťročná hráčka v New Yorku došla k triumfu z kvalifikácie, čo sa doteraz na žiadnom z turnajov veľkej štvorky nikomu nepodarilo.

Raducanuová v septembrovom finále porazila ďalšiu debutantku Leylah Fernandezovú z Kanady. Grandslamový titul získala ako prvá britská tenistka po Virgínii Wadeovej, ktorá triumfovala vo Wimbledone v roku 1977.

V ankete BBC Raducanuová porazila skokana do vody Toma Daleyho a plavca Adama Peatyho. Vo finálovej nominácii boli aj boxer Tyson Fury, futbalista Raheem Sterling a paracyklistka Sarah Storeyová.

"Už len byť medzi nominovanými bola obrovská česť. To, že som vyhrala, je úžasné," povedala Raducanuová, ktorá tento rok svoje možnosti naznačila už pri gradslamovom debute postupom do 4. kola Wimbledonu. "Mám radosť aj za britský tenis, že sme zase dokázali to ocenenie získať," pripomenula Andyho Murrayho, ktorý anketu vyhral ako posledný zástupca tenisu, naposledy v roku 2016.

Viac o téme: Andy Murray Sarah Storeyová Raheem Sterling Tom Daley Tyson Fury Adam Peaty Emma Raducanuová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy