VIDEO Škriniar pomohol Interu k ďalšiemu ligovému triumfu, Lobotkovci s ďalším zlyhaním

Milan Škriniar a Marko PjacaMilan Škriniar a Marko Pjaca Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v stredajšom domácom zápase 19. kola talianskej Serie A nad FC Turín 1:0. Jediný gól padol v 30. minúte, jeho autorom bol Denzel Dumfries.

Obhajca titulu potvrdil výbornú formu, v lige vyhral siedmykrát za sebou a upevnil si post lídra tabuľky. Pred AC Miláno má štvorbodový náskok, mestský rival uspel v Empoli 4:2.

Denzel Dumfries a Lautaro Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Lobotkovci opäť zlyhali

SSC Neapol zaostáva už o sedem bodov po tom, ako na vlastnom štadióne podľahol Spezii 0:1 a prehral v treťom z predchádzajúcich štyroch ligových súbojov. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 78. minúty.

Lazio uspelo aj v Benátkach

Rímske Lazio zvíťazilo na ihrisku FC Benátky 3:1. Nováčik súťaže natiahol sériu bez víťazstva na šesť zápasov, naposledy sa tešil 21. novembra proti Bologni (1:0). Lazio nadviazalo na triumf nad FC Janov a v neúplnej tabuľke figuruje na 8. mieste.

Serie A - 19. kolo:

FC Empoli - AC Miláno 2:4 (1:2)
Góly: 18. Bajrami, 84. Pinamonti (z 11 m) - 12. a 42. Kessie, 63. Florenzi, 69. Hernandez

SSC Neapol - Spezia Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 37. Jesus (vlastný)
/S. Lobotka (Neapol) hral do 78. min - D. Strelec (Spezia) nefiguroval na zápasovej súpiske/

FC Benátky - Lazio Rím 1:3 (1:1)
Góly: 30. Forte - 3. Pedro, 48. Acerbi, 90.+5 Alberto. ČK: 90.+1 Tessmann (Benátky)