Inter Miláno ukončil kalendárny rok víťazstvom: Teraz je ľahké povedať, že sme favorit

Slovenský futbalista v drese Interu Miláno Milan Škriniar (druhý vľavo) sa teší so spoluhráčmi  po výhreSlovenský futbalista v drese Interu Miláno Milan Škriniar (druhý vľavo) sa teší so spoluhráčmi po výhre Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno uzavreli kalendárny rok domácim víťazstvom 1:0 nad FC Turín. Tím, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, uspel siedmykrát za sebou a vedie Seriu A so štvorbodovým náskokom pred mestským rivalom AC, ktorý zdolal Empoli 4:2.

O víťazstve Interu rozhodol svojím tretím gólom v štyroch zápasoch Holanďan Denzel Dumfries. "Hrali sme dobre proti náročnému súperovi. Pripravili sme sa a zvládli sme to, v prvom polčase sme mali dať aj druhý gól," povedal po stretnutí tréner domácich Simone Inzaghi.

"Sme spokojní s tým, ako sme tento rok ukončili. Teraz je ľahké povedať, že Inter je favorit, no cez leto to tak nebolo," dodal, čím narážal na pochybnosti o budúcnosti tímu po odchode jeho predchodcu Antonia Conteho a kľúčových hráčov Romelua Lukakua a Achrafa Hakimiho.

Manažér Interu Simone Inzaghi Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Druhý milánsky klub AC si odniesol z Empoli tri body po dvoch góloch Francka Kessieho v prvom polčase a presných zásahoch Alessandra Florenziho a Thea Hernandeza v druhej polovici zápasu. Za Inter sa posunul po zaváhaní Neapolu v zápase so Speziou (0:1). "Dokazujeme, že sme konkurencieschopní, teraz musíme zvládnuť tlak a zlepšovať sa ďalej," povedal tréner AC Stefano Pioli.

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar Seria A