VIDEO Konrád sa po hororovom zranení dočkal návratu do bránky Olomouca: Bolo to dlhé čakanie

Branislav Konrád Branislav Konrád

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Až v 34. kole Českej hokejovej extraligy si premiérový štart v sezóne pripísal brankár Olomouca Branislav Konrád.

Slovenský reprezentant sa na začiatku septembra v prípravnom zápase proti Hradcu Králové vážne zranil a až do štvrtka bol mimo hry. V Českých Budějoviciach sa vrátil do zostavy Hanákov a veľmi dobrým výkonom sa podieľal na výhre hostí 3:1.

Čakal, že to bude horšie

"Z celkového pohľadu bolo ťažké sa zase po takom čase postaviť do ostrého zápasu. Fyzicky som ale čakal, že to bude horšie. Teraz sa cítim uvoľnene. Chalani v tretej tretine nepripustili veľký tlak a padali do striel, takže mi veľmi pomohli," uviedol Konrád na klubovom webe.

Tridsaťštyriročný gólman utrpel v príprave po zásahu korčúľ vážne zranenie krku, musel na operáciu a na niekoľko mesiacov vypadol z hry. Najprv sledoval zápasy v televízii, potom z tribúny a začal sa pripravovať s tímom. V utorok už kryl zo striedačky chrbát Jánovi Lukášovi a vo štvrtok prvýkrát nastúpil, aj keď podľa jeho slov nie je jeho stav stopercentný.

Dlhé čakanie

"Bolo to dlhé čakanie. Ešte je predo mnou veľa práce, pretože stále musím chodiť na rehabilitáciu a uvidíme, ako sa to bude regenerovať. Toto je taký malý krôčik a verím, že sa to bude, najmä teda po psychickej stránke, len a len zlepšovať," uviedol slovenský gólman, ktorý pôsobí v Olomouci od roku 2015.

V Českých Budějoviciach si pripísal 30 úspešných zákrokov a zlikvidoval aj trestné strieľanie kapitána Motora Milana Gulaša. Aj vďaka Konrádovi Olomouc naplno bodoval po štyroch zápasoch.

Viac o téme: Branislav Konrád HC Olomouc
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy