Na piaty titul môže zabudnúť: Cyklistický velikán svojich fanúšikov rozhodne nepotešil

Mathieu Van der Poel Mathieu Van der Poel Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

AMSTERDAM - Cyklokrosové majstrovstvá sveta sa budú musieť na konci januára v USA zaobísť bez najväčšej hviezdy Mathieua van der Poela. Hviezdny holandský univerzál si po obnovení zranenia chrbta z minulého týždňa dopraje dlhšiu pauzu, preto dnes štart na šampionáte vzdal. Pôvodne prerušenú cyklokrosovú sezónu člen cestného tímu Alpecin-Fenix ​​ukončil.

Majster sveta v teréne z rokov 2021, 2020, 2019 a 2015 sa po náročnom roku na ceste a na horských bicykloch zapojil do cyklokrosovej sezóny až 26. decembra. Pri debute došiel druhý za belgickým rivalom Woutom van Aertom v pretekoch Svetového pohára v Dendermonde.

O deň neskôr už musel odstúpiť zo Superprestige v Heusden-Zoldere kvôli bolestiam chrbta, ktoré ho trápili veľkú časť minulej sezóny. "Bohužiaľ kvôli chrbtu som od Tour de France nedosiahol potrebnú úroveň. Potrebujem sa problémov zbaviť," uviedol čoskoro dvadsaťsedemročný cyklista vo vyhlásení svojej cestnej stajne Alpecin-Fenix.

Jediným liekom sa pre neho ukazuje dlhšia pauza. "Bolo by preto hlúpe to teraz prerušovať. Aj keď som strašne sklamaný, že v Amerike nemôžem obhajovať dúhový dres," dodal Van der Poel. O jeho nástupcovi na tróne sa rozhodne 30. januára v meste Fayetteville.

Viac o téme: Cyklokros Mathieu van der Poel
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK