VIDEO Barcelona s ďalšou tvrdou ranou, Benzema pri demolácii Valencie s jubilejným gólom

Xavi na lavičke BarcelonyXavi na lavičke Barcelony Zdroj: SITA/AP/Fermin Rodriguez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zdolali v sobotnom zápase 20. kola španielskej La Ligy na domácom štadióne Valenciu 4:1. Neúplnú tabuľku vedú s náskokom ôsmich bodov pred druhou Sevillou, ktorú čaká v nedeľu domáci duel s Getafe (16.15 SEČ).

Real poslal v závere prvého polčasu do vedenia Karim Benzema, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Omara Aldereteho na Casemira v šestnástke hostí. Po prestávke sa za domácich dvakrát strelecky presadil Vinicius Junior. Valencia v 76. minúte znížila zásluhou Goncala Guedesa, ktorý síce nepremenil penaltu, no odrazenú loptu poslal hlavou do siete. Záverečné slovo mal však domáci Benzema, francúzsky kanonier v 88. minúte svojím druhým gólom v zápase spečatil výsledok na 4:1 a zároveň prekonal magickú hranicu 300 gólov v drese Realu. Valencia prehrala druhý zápas za sebou a v tabuľke jej patrí deviate miesto.

Karim Benzema so spoluhráčmi Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Ďalšie zaváhanie Barcelony

Zaváhala Barcelona, ktorá iba remizovala na ihrisku Granady 1:1. Nevyužila tak možnosť poskočiť na tretie miesto, v tabuľke jej patrí šiesta priečka, Granada je dvanásta. Už vo 8. minúte rozvlnil sieť Luuk de Jong, no rozhodcovia jeho gól po zásahu VAR neuznali pre ofsajd prihrávajúceho Gaviho. Holandský útočník si napravil chuť v druhom polčase, keď v 57. minúte skóroval hlavou po centri Daniho Alvesa.

Luuk de Jong a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Fermin Rodriguez

Barcelone skomplikovalo situáciu vylúčenie Gaviho v 80. minúte po druhej žltej karte. Domáci presilovku využili, v 89. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta k Antoniovi Puertasovi, ktorý nechytateľnou strelou do pravého horného rohu vyrovnal na konečných 1:1. Barcelone chýbalo zo zdravotných dôvodov deväť hráčov vrátane Ansu Fatiho, Pedriho, Frenkieho de Jonga, Sergiho Roberta, Martina Braithwaitea či novej posily Ferrana Torresa.

Mallorca bez Greifa a Valjenta neuspela

V ďalšom zápase Mallorca prehrala na ihrisku Levante 0:2. Hostia tesne pred koncom takmer vyrovnali na 1:1, po zásahu VAR však rozhodca neuznal gól pre ruku a následne sa tešili na opačnej strane domáci, keď na konečných 2:0 upravil Jose Luis Morales.

Domáci sa ujali tesného vedenia v 48. minúte po prízemnej strele Roberta Soldada, ktorá skončila za chrbtom Lea Romana. Mallorca mala veľkú šancu vyrovnať o 20 minút neskôr, no Brian Olivan nepremenil penaltu a po neuznanom góle Fera Nina jej tlak neviedol k vyrovnaniu. Na konečných 2:0 upravil Morales z brejku. Slovenskí reprezentanti v službách Mallorky Martin Valjent a Dominik Greif do zápasu nezasiahli. Obranca Valjent sedel celý duel na lavičke náhradníkov a brankár Greif nefiguroval na zápasovej súpiske pre pozitívny test na koronavírus.

Real Sociedad San Sebastian poradil doma so Celtou Vigo 1:0 a zastavil sériu šiestich stretnutí bez víťazstva.

UD Levante - RCD Mallorca 2:0 (0:0)
Góly: 48. Soldado, 90.+6. Morales, ČK: 83. Campana (Levante)
/M. Valjent bol na lavičke hostí, D. Greif nebol na zápasovej súpiske Mallorcy pre pozitívny test na koronavírus/

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Karim Benzema Xavi CF Granada Gavi