Sedem gólov, červená karta a nepremenená penalta: Duel AS a Juventus možno označiť za zápas sezóny

Mattia De Sciglio a jeho gólové oslavyMattia De Sciglio a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Talianski fanúšikovia si prišli na svoje v nedeľnom ligovom šlágri medzi AS Rím a Juventusom Turín. Rímski vlci viedli nad Starou dámou 3:1, ale Juventusu sa nakoniec podaril fantastický obrat, jeho hráči vsietili za sedem minút tri góly a bodovali naplno, aj napriek vylúčeniu obrancu Matthijsa de Ligta.

Bolo to dokonalé futbalové predstavenie, ktoré sa zaradí medzi najlepšie zápasy aktuálneho ročníka Serie A. Divákom prinieslo sedem gólov, červenú kartu a nepremenenú penaltu v závere zápasu. Na strane domáceho tímu sa strelecky presadili Tammy Abraham, Henrik Mkhitaryan a Lorenzo Pellegrini. Pri krásnom góle spomínaného Pellegriniho treba naozaj vyzdrvihnú hráčovu kopaciu techniku, ktorá priaznivcom určite pripomenula zázračnú pravačku legendárneho Francesca Tottiho. Naopak na strane hostí sa z gólového zápisu radovali Paulo Dybala, Manuel Locatelli, Dejan Kulusevski a o víťazný zásah sa postaral De Sciglio.

Oslavujúci Mattia De Sciglio Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

Po zápase pre zmenu na seba upútal pozornosť sklamaný José Mourinho, ktorý si opäť raz nedával servítku pred ústa a spochybnil prístup vlastných futbalistov: "Kompletne sme zápas kontrolovali 70 minút. Hrali sme počas nich veľmi dobre. Potom prišiel psychický kolaps. Keď sa človek dostane do bahna, mal by sa dokázať spamätať a ukázať, z čoho je kovaný. No tu sú v kabíne hráči, ktorí sú príliš pohodlní, príliš slabí."

"Potrebovali sme takéto víťazstvo. Som veľmi šťastný za všetkých chlapcov, pretože sme ukázali obrovský charakter. Nebolo ľahké sa z toho dostať, ale Locatelliho gól nás povzbudil a potom sme sa viezli na vlne nadšenia, aby sme strelili ďalšie góly," uviedol asistent hlavného trénera Marco Landucci pre oficiálnu klubovú stránku Juventusu.

Viac o téme: Juventus Turín AS Rím Seria A
  • Zdroj: TASR; Športky