VIDEO Tomic skritizoval opatrenia: Do dvoch dní budem pozitívny! Ak nie, pozvem vás na večeru

Austrálsky tenista Bernard TomicAustrálsky tenista Bernard Tomic Zdroj: Profimedia

MELBOURNE - Austrálsky tenista Bernard Tomic povedal počas zápasu v kvalifikácii Australian Open empajrovej rozhodkyni, že do dvoch dní bude mať pozitívny test na koronavírus. Bývalý veľký talent po porážke v prvom kole 1:6, 4:6 s Rusom Romanom Safiullinom na sociálnych sieťach uviedol, že sa necíti dobre a na radu lekárov sa izoloval.

Tomic spustil monológ k brazílskej rozhodkyni Aline Da Rochaovej Nocintovej počas výmeny strán za stavu 1:2 v druhom sete. Dvadsaťdeväťročný tenista sa posťažoval, že má zdravotné problémy, a tiež kritizoval protikoronavírusové opatrenia v Melbourne pred úvodným grandslamom sezóny.

"Som si istý, že do dvoch dní budem mať pozitívny test, to vám hovorím. Zaplatím vám večeru, pokiaľ nebudem do troch dní pozitívny. Inak kúpite večeru vy mne," citovala Tomice agentúra Reuters.

"Nechápem, že tu nikoho netestujú. Dovoľujú hráčom ísť na kurt po samotestoch v hotelových izbách... Kde to sme. Nie je tu žiadne oficiálne PCR testovanie," tvrdil hráč, ktorý po zápase s novinármi nehovoril.

Vyjadril sa však následne na sociálnych sieťach. "Je mi naozaj zle a som späť v hotelovej izbe. Práve som hovoril s lekármi a tí mi povedali, aby som sa izoloval," uviedol.

Tomic bol veľkým talentom austrálskeho tenisu. Už v osemnástich rokoch si v roku 2011 zahral štvrťfinále Wimbledonu a v roku 2016 sa dostal na životné 17. miesto rebríčka. Zlá životospráva, spory s funkcionármi a disciplinárne prehrešky potom následne sprevádzali jeho pád až na súčasnú 257. priečku v poradí ATP Tour.

Viac o téme: Bernard Tomic Australian Open Roman Safiullin
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Set Tenis; Facebook/Bernard Tomic
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy