Lukaku najdrahší, United utratili najviac: Pandémia sa premietla aj v dianí na prestupovom trhu

Hráč Chelsea Romelu LukakuHráč Chelsea Romelu Lukaku Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

ZÜRICH - Celosvetová pandémia koronavírusu sa už druhý rok premietla aj v dianí na futbalovom prestupovom trhu.

Informovala o tom vo svojej správe Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), podľa ktorej kluby v roku 2021 minuli 4,86 ​​miliardy dolárov, čo je o viac ako 750 miliónov menej ako v roku 2020, keď pandémia prepukla. Rekordným rokom zostáva naopak 2019, kedy sa na prestupoch utratilo 7,35 miliardy dolárov.

O fakte, že došlo všeobecne k poklesu prestupových čiastok, svedčí podľa FIFA aj celkový počet 18 068 uskutočnených prestupov, ktorý je pritom na podobnej úrovni ako v roku 2019 (18 080).

Lukaku najdrahším hráčom

Najdrahším hráčom bol v uplynulom roku belgický útočník Romelu Lukaku, za ktorého londýnska Chelsea zaplatila Interu Miláno 97,5 milióna libier. Na druhom mieste bol anglický stredopoliar Jadon Sancho, ktorý prestúpil z Dortmundu do Manchestru United za 73 miliónov libier.

Jadon Sancho Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

United dali na prestupy najviac

Práve "Červení diabli" vynaložili v roku na prestupy najviac finančných prostriedkov. Hneď za nimi bola Chelsea alebo Lipsko. Vedúci tím nemeckej ligy Bayern Mníchov v prvej dvadsiatke vôbec nefiguroval.

Najviac peňazí na prestupy vynaložili tradične kluby z Premier League, a to celkom 1 386 miliónov dolárov. V prestupoch sa objavovalo najviac brazílskych futbalistov, najviac inkasovali Francúzi (643,6 milióna).

Viac o téme: Manchester United FIFA Romelu Lukaku
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy