Šéf Škriniarovho Interu zúfa: Serie A aj celý taliansky futbal na hrane finančného krachu!

Giuseppe MarottaGiuseppe Marotta Zdroj: Profimedia

MILÁNO - Futbalová Serie A je podľa generálneho riaditeľa Interu Miláno Giuseppeho Marottu na hrane finančného krachu. Funkcionár úradujúceho talianskeho majstra volá po väčšej podpore od štátu a otvorení štadiónov, čo by pomohlo klubom finančne ustáť koronavírusovú krízu.

"Serie A aj celý taliansky futbal sú na hrane finančného krachu. Vláda a politické inštitúcie to už nemôžu ďalej prehliadať," povedal Marotta v rozhovore pre taliansky denník Il Sole 24 Ore.

Stojíme nad priepasťou

"Už pred pandémiou tu boli problémy, ale teraz stojíme priamo nad priepasťou. Celé tie dva roky má futbal v Taliansku nulovú podporu," uviedol bývalý funkcionár Juventusu.

Taliansko momentálne rovnako ako väčšina Európy zápasí s koronavírusovým variantom omikron a hlási rekordné čísla nakazených. Za utorok pribudlo na Apeninskom polostrove 187-tisíc pozitívnych testov.

Serie A odložila kvôli nákaze v tímoch niektoré stretnutia a na tribúny mohol v priebehu sezóny len obmedzený počet divákov. V súčasnosti je maximálna kapacita päťtisíc ľudí na jednom zápase, čo sa negatívne odráža na príjmoch klubov zo vstupného.

Futbal je biznis ako každý iný

"Vo Francúzsku sa chcú vrátiť k plným štadiónom, rovnako tak je to už v Anglicku. Má nejaký zmysel, aby sme sa tomu bránili aj my?" podotkol Marotta, ktorému vadí, že štát finančne nepodporuje futbal tak ako iné odvetvia. "Futbal je tu považovaný za zábavu bohatých a hlúpych, ktorí pre potešenie míňajú peniaze. Profesionálny futbal je ale biznis ako každý iný," dodal.

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar Giuseppe Marotta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy