Kráča v šlapajach otca: Solskjaerova dcéra si odkrútila debut v drese United

Ole Gunnar Solskjaer Ole Gunnar Solskjaer Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Za prvý tím futbalistiek Manchestru United v nedeľu v Anglickom pohári prvýkrát nastúpila Karna Solskjaerová. Dcéra bývalého útočníka a trénera Červených diablov Oleho Gunnara Solskjaera odohrala päť minút pri výhre 2:0 v Bridgwateri.

Devätnásťročná útočníčka Solskjaerová prišla na ihrisko v 85. minúte a jej debut proti súperkám z tretej ligy sledovali z tribúny jej otec aj matka Silje. Celkom na zápas štvrtého kola FA Cupu dorazilo 2500 divákov.

Štyridsaťosemročný Solskjaer strávil v United jedenásť rokov ako hráč a s klubom získal šesť titulov. V roku 1999 mu víťazným gólom v nastavení pomohol vyhrať vyhrať Ligu majstrov. Od decembra 2018 do minulého novembra viedol manchesterský celok ako tréner.

Viac o téme: Ole Gunnar Solskjaer Karna Solskjaerová