VIDEO Manchester United neprešiel v FA Cupe cez Middlesbrough: Ronaldo nepremenil pokutový kop

Cristiano Ronaldo po nepremenenej penalteCristiano Ronaldo po nepremenenej penalte Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United senzačne vypadli už v 4. kole Pohára FA. V piatkovom domácom súboji prehrali s druholigovým FC Middlesbrough 7:8 na strely zo značky pokutového kopu po tom, ako sa zápas v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 1:1.

Manchester sa mohol ujať vedenia v 20. minúte, no Cristiano Ronaldo nepremenil nariadený pokutový kop. O päť minút neskôr však predsa len štvrtý tím anglickej Premier League otvoril skóre zásluhou Jadona Sancha. Hostia dokázali na Old Trafforde vyrovnať, keď sa v 64. minúte presadil kontroverzným spôsobom Matt Crooks. Gól platil, hoci prihrávajúci Duncan Watmore pred ním zahral rukou.

United ďalšie šance nevyužili a tak duel dospel do jedenástkového rozstrelu. Rozhodla až ôsma séria, keď Lee Peltier na strane Middlesbrough svoj pokus premenil a za domácich Anthony Elanga poslal loptu ponad brvno. Švédsky tínedžer bol jediný neúspešný exekútor v rozstrele.