VIDEO Škaredý pád počas obrovského slalomu: Americkú lyžiarku odnášali na nosidlách!

Americká lyžiarka Nina O'Brienová utrpela škaredý pád v 2. kole obrovského slalomu na ZOH v PekinguAmerická lyžiarka Nina O'Brienová utrpela škaredý pád v 2. kole obrovského slalomu na ZOH v Pekingu Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

PEKING - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v pondelňajšom obrovskom slalome na ZOH v Pekingu štrnástu priečku. Za víťaznou Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 2,46 sekundy. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,28) a tretia bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,72). Obrovský slalom poznačili aj viaceré škaredé pády. Najhoršie dopadla americká lyžiarka Nina O'Brienová, ktorú odnášali na nosidlách.

Už v prvom kole mali lyžiarky problémy s traťou. Viacero z nich ani neprišlo do cieľa. Najväčší šok prišiel, keď predčasne skončila obhajkyňa titulu Mikaela Shiffrinová z USA.

V druhom kole utrpeli pády aj ďalšie hviezdne lyžiarky. Francúzska Tessa Worleyová trafila jednu bránku, no do cieľa sa spustila po svojich. Horšie dopadla Američanka Nina O'Brienová, ktorú niekoľko minút ošetrovali priamo v cieľových priestoroch a transportovali na kanadských saniach.

Viac o téme: Tessa Worleyová Mikaela Shiffrinová Nina O'Brien
  • Zdroj: TASR, Športky