VIDEO Dúbravka vychytal výhru nad Lampardovým Evertonom, Manchester United vedenie neudržal

Bezmocný Martin Dúbravka a Jamaal Lascelles, ktorý vlastným gólom poslal Everton do vedeniaBezmocný Martin Dúbravka a Jamaal Lascelles, ktorý vlastným gólom poslal Everton do vedenia Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys

LONDÝN - Futbalisti Newcastlu United so slovenským reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom dosiahli tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League. V utorkovom zápase 24. kola zdolali doma Everton 3:1 a dostali sa zo zostupovej zóny.

Z 19. priečky sa posunuli na 17. miesto, pred osemnástym Norwichom majú momentálne dvojbodový náskok. O bod zaostávajú za Evertonom, ktorý utrpel tretiu prehru za sebou.

"Straky" rozhodli o svojom víťazstve v druhom polčase. Za stavu 1:1 dal kľúčový druhý gól domácich Ryan Fraser a výhru poistil v 80. minúte Kieran Trippier, posila z Atletica Madrid. Dúbravka odchytal celý duel.

Newcastle preskočil v tabuľke Watford, ktorý prehral na ihrisku West Hamu United 0:1 a klesol na 19. pozíciu. Jediný gól stretnutia strelil v 68. minúte domáci Jarrod Bowen. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka odohral za hostí celý zápas.

United pokračujú v trápení

WHU po predchádzajúcich dvoch prehrách bodoval tentoraz naplno a posunul sa na štvrté miesto, keď predbehol Manchester United. Ten iba remizoval na ihrisku posledného Burnley 1:1. Paul Pogba síce dostal ManU v 19. minúte do vedenia, ale domáci po prestávke vyrovnali zásluhou Jaya Rodrigueza. Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo začal zápas na lavičke United, na ihrisko prišiel až v 68. minúte, no ani on nedokázal zmeniť nerozhodný stav. Piaty Manchester zaostáva za WHU o bod, ale má zápas k dobru.