VIDEO Dohromady majú 419 centimetrov: Opelka a Isner sa postarali o najdlhší tajbrejk v histórii!

Americký tenista Reilly Opelka Americký tenista Reilly Opelka Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

PEKING - Americký tenista Reilly Opelka vyhral v semifinále turnaja v Dallase nad krajanom Johnom Isnerom najdlhší tajbrejk na ATP Tour a zahrá si o titul. Súboj dvojmetrových servismanov podľa očakávania rozhodovali skrátené hry a v oboch bol úspešnejší 211 cm vysoký Opelka. O tri centimetre menšieho súpera porazil 9:7 a 24:22.

Opelka bude hrať o tretí titul v kariére s iným Američanom Jensonom Brooksbym, ktorý zaútočí na premiérový triumf vďaka semifinálovému víťazstvu 6:4, 6:7, 7:6 nad krajanom Marcosom Gironom. Kompletné americké semifinále sa hralo na okruhu prvýkrát od roku 2004.

Tajbrejk v druhom sete zápasu Opelka - Isner bol najdlhší v histórii ATP Tour počítanej od roku 1990. V celom zápase sa ani jeden z hráčov nedostal k brejkbolu a bolo vidieť celkom 60 es, pričom 39 nastrieľal víťazný Opelka.

Tridsaťšesťročný Isner bol po zápase sklamaný o to viac, že ​​sa premiérový podnik Dallas Open hral zhruba kilometer od jeho bydliska.

"Ďalší zápis do histórie. Ale ak by som ten druhý set vyhral, ​​mal by som dobrú šancu na víťazstvo v zápase," pokrčil ramenami Isner, ktorý bol aktérom dvoch najdlhších zápasov na grandslamoch. Pred dvanástimi rokmi porazil vo Wimbledone po 11 hodinách Nicolasa Mahuta, o osem rokov neskôr na londýnskej tráve podľahol po šiestich a pol hodinách Kevinovi Andersonovi.

Viac o téme: John Isner Reilly Opelka Marcos Giron Jenson Brooksby Tajbrejk Dallas Open