VIDEO Leao poslal AC Miláno do čela Serie A, Juventus si podelil body s Bergamom

Rafael Leao (vpravo) sa teší so spoluhráčmi Alessandrom Florenzi, Mikeom Maignanom (v pozadí vľavo) a Davideom Calabriom (vľavo) zo streleného góluRafael Leao (vpravo) sa teší so spoluhráčmi Alessandrom Florenzi, Mikeom Maignanom (v pozadí vľavo) a Davideom Calabriom (vľavo) zo streleného gólu Zdroj: TASR/AP/La Presse

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno zdolali v 25. kole talianskej Serie A Sampdoriu Janov 1:0 a dostali na na čelo tabuľky o bod pred Inter Miláno. Obhajca titulu však odohral o zápas menej. "Rossoneri" rozhodli o triumfe nad Sampdoriou v 7. minúte, keď sa presadil Rafael Leao.

Atalanta Bergamo remizovala s Juventusom Turín 1:1, keď na gól ukrajinského stredopoliara Ruslana Malinovského zo 76. minúty odpovedal za hostí v nadstavenom čase brazílsky obranca Danilo. Piata Atalanta zaostáva za svojím súperom naďalej o dva body, odohrala však o zápas menej.

Álvaro Morata a Rafael Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Spada/Lapresse

Cagliari v základnej zostave so slovenským obrancom Adamom Obertom remizovalo na ihrisku Empoli 1:1. Obert hral do 59. minúty. Verona je na deviatej priečke po hladkom triumfe nad Udinese 4:0. Salernitana s Norbertom Gyömbérom na lavičke hrala na pôde FC Janov nerozhodne 1:1. Sassuolo remizovalo s AS Rím 2:2, bod pre hostí zachránil v nadstavení Bryan Cristante.

Serie A - 25. kolo:

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 1:1 (0:0)

/N. Gyömbér na lavičke hostí/

Hellas Verona – Udinese Calcio 4:0 (2:0)
Góly: 2. Depaoli, 31. Barák, 67. Caprari, 84. tameze

Sassuolo Calcio – AS Rím 2:2 (0:1)
Góly: 47. Patrício (vlastný), 73. Traore – 45.+1 Abraham (z 11m), 90.+4 Cristante

Viac o téme: Cagliari Calcio AC Miláno Sampdoria Janov Rafael Leao Adam Obert