VIDEO Obrovská dráma v bitke o Katalánsko: Barcelona odvrátila prehru v posledných sekundách!

Frenkie de Jong v akciiFrenkie de Jong v akcii Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona remizovali v nedeľnom derby v rámci 24. kola španielskej ligy na ihrisku Espanyolu 2:2. Bod pre hostí zachránil v šiestej minúte nadstavenia striedajúci Luuk de Jong. V tabuľke patrí Barcelone štvrtá pozícia s mankom 15 bodov na lídra Real Madrid, ktorý odohral o zápas viac.

Barcelona sa ujala vedenia už v 2. minúte zásluhou Pedriho, no Sergi Darder ešte v prvom polčase vyrovnal a v 64. minúte poslal Espanyol do náskoku útočník Raul de Tomas. V nadstavení videli červenú kartu Nico Melamed na strane Espanyolu i Gerard Piqué z FC Barcelona a v 96. minúte napokon Luuk de Jong hlavou vyrovnal na 2:2. Espanyol nevyhral už päť kôl a je trinásty.

Pierre-Emerick Aubameyang a v Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Deportivo Alaves sa dočkalo ligového víťazstva po viac ako troch mesiacoch. Doma zdolalo Valenciu 2:1 a prerušilo 11-zápasovú šnúru bez plného bodového zisku. Štvrťhodinu pred koncom o tom z penalty rozhodol Joselu. Valencia nevyhrala už šesť stretnutí a je dvanásta, Alaves figuruje naďalej v pásme zostupu na 18. priečke. Real Sociedad San Sebastián poskočil na šieste miesto vďaka výhre nad Granadou 2:0.

La Liga - 24. kolo:

Levante UD - Betis Sevilla 2:4 (1:3)
Góly: 43. a 47. D. Gomez - 14. a 49. Fekir, 29. E. Gonzalez, 42. Carvalho, ČK: 74. Soldado (Levante)

Deportivo Alaves – CF Valencia 2:1 (1:0)
Góly: 14. Loum, 76. Joselu (z 11m) – 62. Guedes (z 11m)

Real Sociedad San Sebastián – CF Granada 2:0 (1:0)
Góly: 37. Oyarzabal (z 11m), 74. Rafinha

Espanyol Barcelona – FC Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 40. Darder, 64. De Tomas – 2. Pedri, 90.+6 L. de Jong ČK: 90.+3 Melamed - 90.+2 Piqué

Viac o téme: FC Barcelona Espanyol Barcelona