VIDEO Turnaj, ktorý sa zapísal do histórie: Americký obor sa po dvoch rokoch dočkal titulu

Americký tenista Reilly OpelkaAmerický tenista Reilly Opelka Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

DALLAS - Americké finále tenisového turnaja v Dallase vyhral Reilly Opelka. S Jensonen Brooksbym si druhý nasadený hráč poradil dvakrát 7:6 a po dvoch rokoch sa dočkal titulu.

Opelka v semifinále s krajanom Johnom Isnerom odohral najdlhší tajbrejk v histórii okruhu ATP a v skrátenej hre sa rozhodovali aj oba sety vo finále. V prvom dvadsaťštyriročný Američan uspel 7:5 a v druhom 7:3.

Celkovo si Opelka pripísal tretí titul v kariére. Všetky úspechy zaznamenal na tvrdom povrchu a výhradne na americkej pôde. V roku 2019 zvíťazil v New Yorku a predvlani triumfoval v Delray Beach. Vo finále prehral iba raz vlani v Toronte.