Slavia Praha so Schranzom v zostave siahla na cenné víťazstvo nad Fenerbahce: Výhru si veľmi vážime

Slovenský futbalista v drese Slavie Praha Ivan Schranz (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po výhre 3:2 v prvom zápase play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy Fenerbahce IstanbulSlovenský futbalista v drese Slavie Praha Ivan Schranz (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po výhre 3:2 v prvom zápase play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy Fenerbahce Istanbul Zdroj: AP Photo

BRATISLAVA - Futbalisti pražskej Slavie získali cenný skalp 19-násobného tureckého majstra. Na pôde Fenerbahce Istanbul zvíťazili v úvodnom zápase baráže o osemfinále Európskej konferenčnej ligy 3:2. Asistent trénera Jaroslav Köstl, ktorý mužstvo vo štvrtkovom dueli viedol z lavičky, po záverečnom hvizde neskrýval hrdosť.

"Bol to skutočne náročný zápas. Začiatok bol v réžii súpera, nakoniec sme sa však dostali k slovu. Myslím si, že rozhodla kondícia a taktika," uviedol pre klubový web Köstl. "Zošívaní" v zostave aj so Slovákom Ivanom Schranzom sa druhýkrát ujali vedenia v 62. minúte zásluhou Oscara Dorleya. Následne zvýšili na 3:1 a triumf si už nenechali ujsť. "Fenerbahce je veľký klub, vidno to v celom Istanbule. Výhru si veľmi vážime, som hrdý na chlapcov aj na celý tím," dodal Köstl.

Futbalisti Slavie Praha sa Galéria fotiek (5) Zdroj: AP Photo

Libérijský legionár Oscar Dorley nastúpil prvýkrát v jarnej časti sezóny. Tri ligové stretnutia vynechal pre suspendáciu za červenú kartu v decembrovom dueli proti Baníku Ostrava. "Chcel by som sa poďakovať tímu a trénerom za tento zápas. Zároveň sa chcem ospravedlniť fanúšikom za zbytočnú červenú kartu v lige, venujem im svoj dnešný gól," povedal po výhre 23-ročný stredopoliar, pre ktorého to bol prvý presný zásah od októbra.

Murphy Dorley oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: AP Photo

Nedarilo sa druhému pražskému klubu. Sparta podľahla doma Partizanu Belehrad 0:1. O jediný gól v sieti slovenského brankára Dominika Holeca sa v 78. minúte postaral holandský ofenzívny stredopoliar Queensy Menig, ktorý ho prekonal oblúčikom po spracovaní dlhého pasu Sašu Zdjelara.
Sklamanie z výsledku neskrýval kormidelník domácich Pavel Vrba, ktorý ho pripísal malej aktivite svojho mužstva: "Vstup do stretnutia bol ešte celkom dobrý, potom sa to zmenilo na boj. S výnimkou štandardných situácií na konci sme nemali šance, neboli sme aktívni."

Na začiatku zápasu sa do gólovej šance dostal aj slovenský obranca Dávid Hancko, brankár Aleksandar Popovič však jeho hlavičku však vyrazil. "Rudí", v ktorých drese nastúpil v 57. minúte aj slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín, budú mať šancu odčiniť prehru v odvetnom dueli vo štvrtok 24. februára.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha Fenerbahce Istanbul