Faul lakťom na obrancu Anaheimu: Ružička dostal najvyššiu možnú pokutu

Slovenský hokejista Adam Ružička (uprostred) oslavuje gól so svojimi spoluhráčmiSlovenský hokejista Adam Ružička (uprostred) oslavuje gól so svojimi spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

CALGARY - Slovenský hokejista Adam Ružička z Calgary Flames dostal od disciplinárnej komisie NHL pokutu 2004,17 dolárov za faul lakťom na obrancu Anaheimu Kevina Shattenkirka.

Je to najvyššia možná pokuta podľa pravidiel kolektívnej dohody. Incident sa odohral v šiestej minúte prvej tretiny stredajšieho zápasu, v ktorom "plamene" vyhrali 6:2. Ružička dostal za zákrok dvojminútový trest.

Dvadsaťdvaročný útočník odohral v tejto sezóne za Flames 16 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal tri asistencie.

Viac o téme: Pokuta Anaheim Ducks Calgary Flames Kevin Shattenkirk Adam Ružička