Zlá správa pre reprezentáciu Česka: V boji o MS bez hviezdneho kanoniera Schicka?

Patrik Schick dáva gól LeverkusenuPatrik Schick dáva gól Leverkusenu Zdroj: SITA/AP/DPA/Thomas Frey

LEVERKUSEN - Český futbalový útočník Patrik Schick z Leverkusenu má po zranení v piatkovom ligovom zápase v Mohuči trhlinu v ľavom lýtkovom svale. Potvrdilo to dnešné vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Bayer na klubovom webe uviedol, že dvadsaťšesťročný autor 20 bundesligových gólov v tejto sezóne bude chýbať niekoľko týždňov.

Zranenie ohrozuje Schickovu účasť v play off o postup na majstrovstvá sveta. Českých futbalistov čaká 24. marca semifinálový súboj vo Švédsku, v prípade víťazstva by hrali s lepším z duelu Rusko – Poľsko.

Tréner národného tímu Jaroslav Šilhavý však dúfa, že sa Schick stihne dať do play off do poriadku. "S Patrikom som v kontakte. Samozrejme je to pred barážou nepríjemná správa. Ale verím, že zranenie vylieči a budeme s ním môcť naplno počítať," uviedol Šilhavý pre české médiá.

Schick dal v piatkovom zápase 23. kola už dvadsiaty gól v tejto sezóne bundesligy, v ktorej tiahne Leverkusen za postupom do Ligy majstrov. Krátko po prestávke ale musel striedať po tom, čo si už zhruba po pol minúte hry bez cudzieho zavinenia poranil ľavé lýtko. Tretí tím tabuľky v Mohuči neudržal dvakrát vedenie a prehral 2:3.

Viac gólov ako Schick dal v tomto bundesligovom ročníku len Poliak Robert Lewandowski, ktorý nasádzal v drese majstrovského Bayernu Mníchov 26 gólov.

Viac o téme: Česko Patrik Schick Jaroslav Šilhavý