VIDEO Bora zaknihovala ďalšie tohtoročné víťazstvo: Po odchode Sagana pretekáme inak...

Nemecký cyklista Lennard KämnaNemecký cyklista Lennard Kämna Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

CHICLANA DE SEGURA - Záverečnú piatu etapu pretekov Okolo Andalúzie vyhral nemecký cyklista Lennard Kämna, ktorý sa vrátil do pelotónu po dlhej pauze. Dvadsaťpäťročný jazdec vlani v máji prerušil kariéru kvôli únave a psychickému vypätiu. Celkovým víťazom pretekov druhej najvyššej kategórie ProTour sa stal Holanďan Wout Poels.

Kämna vlani na konci marca vybojoval etapové víťazstvo v závode Okolo Katalánska, potom ešte absolvoval Okolo Algarve a následne oznámil, že si dopraje voľno. "Mal som pauzu, na bicykli som vôbec nejazdil," uviedol niekdajší juniorský majster sveta v časovke, ktorý predvlani vyhral etapu na Tour de France.

V poslednej etape Okolo Andalúzie prešiel Kämna z vedúcej skupiny a zvíťazil o štyri sekundy pred Talianom Lorenzom Fortunatom. Postaral sa o ďalší úspech stajne Bora-hansgrohe, ktorú po minulej sezóne opustil hviezdny Peter Sagan. Napodobnil Rusa Alexandra Vlasova, ktorý nedávno vybojoval etapový aj celkový triumf v závode Okolo Valencie.

"Chceme jazdiť agresívne a vyhrávať. Už nechceme končiť na ôsmom mieste v celkovom poradí. Chceme byť vpredu. Peter Sagan bol tiež skvelý líder. Vždy chcete mať niekoho, o koho sa môžete oprieť. Teraz pretekáme inak a ja osobne si to veľmi užívam," vyhlásil Kämna, ktorý za nemecký tím jazdí tretiu sezónu.

Viac o téme: Bora-Hansgrohe Lennard Kämna
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá