VIDEO Nový rekord tenisovej histórie: Súboj Zvereva s Brooksbym sa skončil v šialenom čase!

Nemecký tenista Alexander ZverevNemecký tenista Alexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Eduardo Verdugo

ACAPULCO - Päť minút pred piatou hodinou ráno sa skončil zápas medzi Alexanderom Zverevom a Jensonom Brooksbym na turnaji ATP v Acapulcu. Znamená to nový rekord tenisovej histórie. Obhajca titulu Nemec Zverev odvrátil americkému súperovi v druhom sete dva mečbaly a nočný maratón otočil vo víťazstve 3:6, 7:6 a 6:2.

Pretože sa predchádzajúce stretnutie pretiahli aj do troch setov a skončili sa veľmi neskoro, Zverev a Brooksby sa dostali na kurt až o pol druhej. O postup bojovali takmer tri a pol hodiny.

"Som šťastný, že som vyhral a že som súčasťou histórie," povedal Zverev. "Bola to neuveriteľná bitka, neuveriteľný zápas," dodal olympijský víťaz, ktorého v druhom kole čaká krajan Peter Gojowczyk.

Doteraz najneskôr sa skončil súboj medzi Austrálčanom Lleytonom Hewittom a Marcosom Baghdatisom z Cypru na Australian Open v roku 2008. Vtedy zápas dohrali o 4:34.

Viac o téme: Marcos Baghdatis Lleyton Hewitt Alexander Zverev ATP 500 v Acapulcu Jenson Brooksby