Neapol si v odvete proti Barcelone musí poradiť bez Lobotku, Dortmund chce Rangers oplatiť prehru

Ferran Torres v akciiFerran Torres v akcii Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol sú pred domácou odvetou play off o osemfinále Európskej ligy 2021/2022 v dobrej východiskovej pozícii po minulotýždňovej remíze 1:1 na pôde FC Barcelona. Podobne ako na Camp Nou, aj v odvete bude zrejme talianskemu tímu chýbať slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý maróduje so svalovým zranením.

SSC ťahá sériu troch remíz 1:1. Najskôr týmto výsledkom remizoval v lige s Interom Miláno, potom v súboji EKL v Barcelone i v pondelok na ihrisku Cagliari. Barcelona sa na duel pod Vezuvom naladila triumfom 4:1 vo Valencii, pod ktorý sa hetrikom podpísal gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang. Sila katalánskeho tímu by mohla stúpnuť po návrate dvojice rekonvalescentov Memphisa Depaya a Clementa Lengleta.

Adama Traoré a Kalidou Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Pred dosiahnutím veľkého úspechu stoja hráči Glasgowa Rangers po tom, ako prekvapujúco zvíťazili 4:2 na trávniku Borussie Dortmund. "Žlto-čiernym" v prvom súboji chýbal nórsky útočník Erling Braut Haaland, autor 23 gólov v tejto sezóne však už naplno trénuje a mal by cestovať s výpravou do Glasgowa. "Po domácej prehre o dva góly sme v náročnej situácii. Neklesáme však na duchu, pripravujeme mužstvo, aby od úvodného hvizdu pracovalo na zamazaní manka. Našou výhodou je, že už pri rovnosti skóre z dvoch zápasov sa už neberú do úvahy góly dosiahnuté na ihrisku súpera. Rangers ich u nás strelili štyri a to je príliš veľa," vyhlásil kouč Dortmundu Marco Rose. Jeho náprotivok Giovanni van Bronckhorst si nemyslí, že postup bude už len formalita.

Jude Bellingham a jeho Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

"Sme iba v polovici. V Dortmunde sme prežili krásny večer a doma chceme zažiť niečo podobné. Potrebujeme však k tomu tvrdo pracovať 90 minút," citovala ho stránka uefa.com.

Šesťnásobný víťaz Európskej ligy FC Sevilla sa predstaví na pôde Dinama Záhreb, chorvátskeho šampióna zdolal pred týždňom doma 3:1. V hre o postup je aj moldavský Šeriff Tiraspoľ, ktorý si do Bragy vezie náskok 2:0.

Rafa Mir a jeho Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Od tejto sezóny sa vo vyraďovačke už upustilo od pravidla zvýhodnených gólov z ihrísk súperov. Po 180 minútach sa tak v prípade vyrovnaných výsledkov bude hrať predĺženie 2x15 minút, ak sa nerozhodne ani v ňom, bude nasledovať rozstrel z 11 m.

Žreb osemfinále je na programe v piatok o 12.00 SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Program odvetných zápasov play off o osemfinále Európskej ligy - ŠTVRTOK 24. februára: